горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express
Similar topics

    Аванс на реката.

    +13
    bat.galin
    инспектора
    ivan ilarionov
    Julian82
    cucko
    fishman
    georg
    майсторчето страхил
    doko
    cafe13
    sapuna
    snegk
    kimi
    17 posters

    Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

    Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  kimi Нед Дек 12, 2010 7:03 pm

    Julian82 написа:Не знам Rolling Eyes мене все ме е шубе да не паднат сопите, или при навременна намеса '' хващам сопата '' да не скъсам влакното или устата на рибата в следствие на силният удар.Ако сопата е под ъгъл 45.....% по ми се вярва всичко да мине добре, ай сега с новата стойка мога да стегна малко повече авансите, но то в ръна е кефа после и да сезавре неиде шаро майната му :856625: ::pirat:: Миналата година по Драганово ми се случи заради прекалено хлабав аванс рибата отиде отсреща у водораслите и скъса веднага, но ако бях го стегнал прекалено щях да си търся сопата у ряката, туи животно беше огромно :bigfish: :bigfish: :bigfish:
    Моето мнение е,че ти прекалено ги охлабваш-заради старата стойка те разбирам.
    Но за реката трябва и по дебела корда-0.35-0.40.
    До колкото си спомням ти ловеше с 0.30.. 🍺
    kimi
    kimi
    стара кука
    стара кука

    Sagittarius
    Брой мнения : 616
    Регистриран : 21.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  Julian82 Нед Дек 12, 2010 7:06 pm

    То и шараните по реката едни, от тия токове :fishing1: Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad по две килца, и на две години по един хубав :bigfish: То предния път ми скъса плетеняка не кордата


    Последната промяна е направена от Julian82 на Сря Дек 15, 2010 10:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Julian82
    Julian82
    стара кука
    стара кука

    Брой мнения : 136
    Регистриран : 17.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  Diman Нед Дек 12, 2010 8:34 pm

    Julian82 написа:.... То предниа път ми скъса плетеняка не кордата

    Мълча си, защото не съм "речно" чадо и не ми се полага, но дотук прочетох малко неща, които си пасват с моята тактика. По-скоро, четях и се чудех Shocked , как може да сте такива мазохисти(шараните съвсем не се хранят в дълбокото и на отсрещния бряг). Това последното, обаче ми спечели сърцето като откровение, защото е самата истина, Даже ще ви кажа, че плетеното е било по-тънко от 0,20мм. Ами сега...? Very Happy
    Diman
    Diman
    Модератор
    Модератор

    Taurus
    Брой мнения : 531
    Регистриран : 01.12.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  cafe13 Пон Дек 13, 2010 9:58 am

    Diman написа:
    Julian82 написа:.... То предниа път ми скъса плетеняка не кордата

    Мълча си, защото не съм "речно" чадо и не ми се полага, но дотук прочетох малко неща, които си пасват с моята тактика. По-скоро, четях и се чудех Shocked , как може да сте такива мазохисти(шараните съвсем не се хранят в дълбокото и на отсрещния бряг). Това последното, обаче ми спечели сърцето като откровение, защото е самата истина, Даже ще ви кажа, че плетеното е било по-тънко от 0,20мм. Ами сега...? Very Happy
    Е и сега е трябвало да си премълчиш,защото това което ти се струва абсурдно,за река Янтра важи с пълна сила,и да се обоснова,ще изкажа моите наблюдения и тактики,които са довели до успех(е не всичките де Laughing ),пролетно време шаро се придържа,в по тихи и дълбоки води(2-3 метра средна в повечето случаи основна дълбочина на реката),лятото се придържа денем в бързеите,и то в силни бързеи на 0.50 метра,тва може и да е еволюция,продиктувана от бракониерите,а може да е продиктувано и от затоплянето на климата ни,а с есента идват и трофеите,след падането на сланата,шаро усеща мириса на зимата и започва да трупа енергия,като се храни в улеите където е основното течение на реката на дълбоко и носещо храна,този улеи рибаря сам трябва да открие къде се намира в зависимост от дестинацията по реката,където се намира,а тва което съм написал са основни правила които аз лично спазвам,ама изненади никога не липсват,и затва ми е любимо място за риболов,никога нищо не се знае и адреналина е на макс
    cafe13
    cafe13
    Модератор
    Модератор

    Leo
    Брой мнения : 682
    Регистриран : 15.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  Julian82 Пон Дек 13, 2010 8:27 pm

    Пената е прав за наплашената от браконери риба, самата река по принцип е плитка при положение че отиваме мятаме въдици ,разпъваме катуни, той шаро ако може ще излезе на другия бряг и ще затича из гората, затова го търсим в дълбокото просто там е по спокоен там по трудно вижда монтажа и по малко го бие тока :kuka: :kuka: :kuka: :bira: а и на другия бряг не винаги е дълбоко просто там минава рибата 🐟 🐟 🐟
    Julian82
    Julian82
    стара кука
    стара кука

    Брой мнения : 136
    Регистриран : 17.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  инспектора Пон Дек 13, 2010 9:53 pm

    Това Пената дето го е писал и Юли го допълва, най много важи за завоя на Върбица - за отсрещният бряг говоря в дълбокото.
    инспектора
    инспектора
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 2025
    Регистриран : 29.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  kimi Пон Дек 13, 2010 10:34 pm

    инспектора написа:Това Пената дето го е писал и Юли го допълва, най много важи за завоя на Върбица - за отсрещният бряг говоря в дълбокото.
    Абе около 90% от реката! :cais:
    kimi
    kimi
    стара кука
    стара кука

    Sagittarius
    Брой мнения : 616
    Регистриран : 21.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  инспектора Пон Дек 13, 2010 10:49 pm

    kimi написа:
    инспектора написа:Това Пената дето го е писал и Юли го допълва, най много важи за завоя на Върбица - за отсрещният бряг говоря в дълбокото.
    Абе около 90% от реката! :cais:
    Лятоска Пламка, дерзай.

    А аз и да попитам, тез дето сме с "байтрънер"-що да правим. То Мишо ги настройва/сигнализаторите, задният аванс/, ама още акъл не е излишен. :oky:
    инспектора
    инспектора
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 2025
    Регистриран : 29.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  sribar Вто Дек 14, 2010 12:42 am

    инспектора написа: А аз и да попитам, тез дето сме с "байтрънер"-що да правим. То Мишо ги настройва/сигнализаторите, задният аванс/, ама още акъл не е излишен. :oky:
    Лови си с байтрънара и това е. Ко те спира.Аз също съм с байтрънари.Всичко казано по-горе си има истина.Моето мнение, е че всеки трябва да си познава такъмите и уменията си, да си познава мястото като петте си пръста и да подхожда според това, което изискват условията.Ловил съм в близост до големи закачки, но до сега при удар никога, ама никога не ми е влизал шарана директно в закачката.Тръгва на някъде по течението, само и само да се омете по далече от зоната.После вече гледа да се завре по всяка закачка дето намери Laughing Особено се отнася по-горното за риболов до закачки в близост до другия бряг-което е в голяма част от случаите де.Аз също не съм фен на прекалено лабавия аванс, но си е достатъчно отпуснат.При тези резки удари дето ги правят по реката, не виждам каква ще е тази макара, дето ще е затегната почти до край и ще отпусне на момента(говоря за колегите, които си дигат пръчките нагоре, което според мен по Янтра в 99% от случаите не е оправдано).Иначе впечатленията на Пенчо са що годе така, но моя съвет е четете течението и къде се "хвърля" естествената храна.Лично аз съм ловил шарани и до другия бряг и на десет метра от мен.Няма значение.Важното е да ловиш където са рибите(или по-точно където се хранят, защото почнахме с брата да имаме определени наблюдения, улавяйки вече хващани от нас риби).Това с хвърлянето на кой знае какви големи количества захранка си е чисто прахосване, необходимо най-вече, за да остане нещо и за шарана,тъй като всички риби във шаранските вирове са привикнали с царевицата.Най-важното-връщайте уловените шарани-кефа е много по-голям.
    sribar
    sribar
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 469
    Регистриран : 13.09.2009

    http://www.bspb.org/

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  siraka.bg Сря Дек 15, 2010 4:19 pm

    snegk написа:
    siraka.bg написа:Така настройвам авансите че точно преди да скъса да отпущат по -малко - това е !!! Wink
    Това е истината за риболов в закачки :bira:


    И пръчките нагоре като тебе Илийка :good: - така ги ловя аз !!! :bira:
    siraka.bg
    siraka.bg
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 418
    Регистриран : 05.09.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  Julian82 Сря Дек 15, 2010 11:01 pm

    С баит или без все тая те се настроиват лесно стягаш и толкоз, трудното е когато рибата е голяма и не е изморена а за да се измори трябва мястото да е що годе чисто та да не и скъсаш мутрата от дърпане ,речните шарани над 5-6 кг са си доста мощни не е като на язовир.Бил съм свидел на много зверски късания както сопата е на стоика от старото матриал заради стегнат аванс .То всеки си хвали стоката ама аз с фокса го вадих 20 минути тоз драгановския .Ако бях хванал шпулата да го обръщам както правя с по малките щеше да скъса веднага ,два пъти ми разви по 20 метра и пак трудно влезе в кепа имах чувството че вадя амур до последно не можах да го видя щот пред мен беше дълбоко 2.5 метра . Но и в ръна има разлика от 2 до 5-6 кг.Старото '' пони'' хвърляше къчове , аха и беше хукнало из ряката добре че бях наблизо :fishing3: :bira: :bira: :bira:
    Julian82
    Julian82
    стара кука
    стара кука

    Брой мнения : 136
    Регистриран : 17.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  sapuna Сря Дек 15, 2010 11:26 pm

    Бе,според S-ката/такова пренебрежително обръщение използвам за пръв път/ ние 8 килограмовите "товарни влакове" ги губим винаги!Ма добре,щот иначе ги ядем!

    Благодарско!И вземи се извини на момчетата от форума!!! /знаеш за какво говоря/
    sapuna
    sapuna
    BOSS
    BOSS

    Aries
    Брой мнения : 2030
    Регистриран : 14.08.2009

    https://ribargo.bulgarianforum.net

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  siraka.bg Чет Дек 16, 2010 2:45 pm

    [quote="sribar


    (говоря за колегите, които си дигат пръчките нагоре, което според мен по Янтра в 99% от случаите не е оправдано).

    :naughty: Ето за това не си е...а жената на площада , щото всеки ще почне да дава акъл - така направи -иначе и го сложи и т.н...... Wink
    ПС. И колега искаш да кажеш че до сега съм ловил само 1% от Шараните за 40г. практика affraid - далеч си от някои неща в риболова още !!!! Wink Аре на слука че отивам на Янтра да ДИГАМ СОПИТЕ !!! :fishing: :fishing1: :fishing:
    siraka.bg
    siraka.bg
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 418
    Регистриран : 05.09.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  sribar Чет Дек 16, 2010 3:11 pm

    С никого не искам да се заяждам.Просто казвам това, как аз виждам риболова по реката.Ако се хващате за тези ми думи, дайте ми една причина да ме оборите, щото аз мога да ви дам 100 причини, за да ви оборя.Пак ще кажа.В риболова за всяко нещо си има причина и за мен никакви стериотипи не важат.Всичко се ползва тогава, когато трябва и както трябва.Значи всеки, тук може да си говори, каквото иска, пък когато някой по млад се появи и видиш ли не прави като Вас, значи е за усмиване.Досега нямам късане на шаран при дънен риболов.Имаме само за последните 3 години около 150 шарана по реката с тегло до близо 9кг, за всичките са положени необходимите грижи и са внимателно върнати там, от където са дошли и където им е мястото.Накои сме ги хващали по два пъти, което говори, че няма чак толкова шаран във вировете.Айде поздрави и недейте ме напада така, защото не ви отива.
    sribar
    sribar
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 469
    Регистриран : 13.09.2009

    http://www.bspb.org/

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  инспектора Чет Дек 16, 2010 5:37 pm

    Освен да ме осветлите, между дигането и недигането на сопите - това да не някакъв жаргон. Не мога да Ви разбера!!!!!!!!!!! scratch
    Поне познавам Минко, и това дето ми каза тогава е много удачно, колега да аргументи и в твоята позиция. Би било добре да се изкоментира. :good:
    П.П. А забравих и Пената ме посъветва при лов на сомове - сопите нагоре. :good: Пената-Аванс на реката. - Page 3 Fczamunda
    инспектора
    инспектора
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 2025
    Регистриран : 29.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  Julian82 Чет Дек 16, 2010 7:20 pm

    За реката е много по добре да са вдигнати сопите макар и малко ,според мен но то зависи и от течението ,на крушето например не ги вдигам толкова щото то пред мен го върти на обратно . :bira: :bira: :bira:
    Julian82
    Julian82
    стара кука
    стара кука

    Брой мнения : 136
    Регистриран : 17.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  Julian82 Чет Дек 16, 2010 7:37 pm

    Никога неможе да познаваш едно място като петте си пръста на реката , тя всяка година е различна на повечето места .Например миналата година на Росицата на Ресен излизаше много шаран щом Н.Н идваше да си дърпа риби, но таз година и на калитко като мен няма удар, само закачки навред нищо общо с миналата година Evil or Very Mad :bira: :bira: :bira: . А за ъгъла на сопите всеки си знае как си ги лови.На реката :dance:
    Julian82
    Julian82
    стара кука
    стара кука

    Брой мнения : 136
    Регистриран : 17.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  инспектора Чет Дек 16, 2010 8:53 pm

    Напълно съм съгласен с теб Юли, то кат часовник постоянно се изменя - не е гьол. :good: :good: :good:
    Мойте наблюдения макар и записани всяка година ги променям на разлчните места, за дънен риболов. Няма едно с едно.
    Само захранката си казва думата, колегата ше ме извинява, ама там дето съм пускал рибоци при захранка пак излизат. :oky:
    инспектора
    инспектора
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 2025
    Регистриран : 29.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  sribar Чет Дек 16, 2010 9:59 pm

    Колеги, както и вие казахте, реката се мени постоянно и това и е най-интересното.Затова и аз не винаги ходя по реката само за риба, ами с въдица в ръка, голяма тежест и плувка или тапа за щука, могат да се получат много знания като за започване на риболова, а другото вече се остановява при самия риболов и на база наблюдението.Тъй като незнам дали напреди бях пратил едно дълго мнение, което си играх да пиша, по повод положението на върховете на въдиците, но се разсеях и ... може и да не съм го пратил или беше изтрито, но не ми се пише пак.Ловете както ви е на душата и както смятата за добре.На никого не искам да се меся.Ако се засечем някой път по реката, ще има време да си говорим по тези теми.Относно вдигането на пръчките при сома, това не е свързано с риболова на шаран и разбира се си има съвсем логично обяснение.Не съм специалист по сома, но според мен това е свързано с монтажите, които се ползват, както и начина на хранене на сома и местата му за хранене.
    sribar
    sribar
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 469
    Регистриран : 13.09.2009

    http://www.bspb.org/

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  snegk Съб Дек 18, 2010 4:02 pm

    Въпроса за стойката на пръчките не е еднозначен.Зависи къде ще ловим, какво е дъното и тъй.нататък.При чисто дъно е най добре със задни тежести, но ако на дъното има остри прагове, закачки, то въдицата се вдига.Задни тежести е хубаво да се използват, понеже влакното лежи на дъното и не се закачат за него водораслите и другите боклуци носени от течението, те тъй.Риболова затова е интересен, винаги е различно, трябва да се мисли и експериментира. :bira:
    snegk
    snegk
    Модератор
    Модератор

    Брой мнения : 639
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  sribar Нед Дек 19, 2010 12:46 am

    snegk написа:Въпроса за стойката на пръчките не е еднозначен.Зависи къде ще ловим, какво е дъното и тъй.нататък.При чисто дъно е най добре със задни тежести, но ако на дъното има остри прагове, закачки, то въдицата се вдига.Задни тежести е хубаво да се използват, понеже влакното лежи на дъното и не се закачат за него водораслите и другите боклуци носени от течението, те тъй.Риболова затова е интересен, винаги е различно, трябва да се мисли и експериментира. :bira:

    :good: Съгласен.С малки изключения, че на реката задните тежести не са за предпочитане, щото, то може да е сравнително чисто ама все някой ъгъл ще се намери да се закачи и ....Иначе, при смъкнати върхове, също се избягват тревите, все пак визирам Янтра и нейното поведение.Това е река с доста малък дебит за размерите си.
    sribar
    sribar
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 469
    Регистриран : 13.09.2009

    http://www.bspb.org/

    Върнете се в началото Go down

    Аванс на реката. - Page 3 Empty Re: Аванс на реката.

    Писане  Sponsored content


    Sponsored content


    Върнете се в началото Go down

    Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

    Върнете се в началото

    - Similar topics

     
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите