горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Стръв за Шаранови риби по река Дунав

+7
dodo16
bat.galin
Diman
Makedoncheto
maverik77
snegk
gegata
11 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  dodo16 Пон Яну 10, 2011 9:25 pm

И платиката И таранкаа спадат към шарановите риби. Laughing

п.п колега бади конкретен какво ловиш на стериопор и каде?Слагаш маи всичко под общ знаменател,щом имаш слука на тази стръв продължаваи и за напред на нея,не се отказваи щом е арна! [/quote]
Монтажа е елементарен. повод 60см. с кука и на нея стеропорено топче. После пружина с малай и така.
И карас удря ама рядко. Имам и сомченценцене на стеропор. Не знам що Shocked . Иначе тази година покъсах скобара по Дунав. И все около кило. Много местни се чудеха че има такваз риба по реката. Туй 2010 година.
А предната година на Гарван на същио монтаж яко шарани ама за около месец след забраната. След това нивото много падна и само попчета и облец. Тук таме и по някой сом с мноооого зор.
пп.Миналата година оттървах и един амур 8-10кг /видях го, ама за малко/ пак на стеропор. Но бях с по финн повод и кука като за карас. Пък и ако имаше някой да държи кепа. Абе не е бил моя. Юлиане много си прав./ Laughing ама поседни малко де/. Точно така е.


Последната промяна е направена от dodo16 на Пон Яну 10, 2011 9:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
dodo16
dodo16
стара кука
стара кука

Taurus
Брой мнения : 101
Регистриран : 29.12.2010

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  gegata Вто Яну 11, 2011 3:56 am

Кои ще мо обясни КАК да монтирам тестените в периода коато само тях иска(имам в предвид на 2 куки),защото аз не познавам Дунавски рибар които да тръгне в топлите дни на реката без качамак(класика си е).


Последната промяна е направена от gegata на Нед Апр 17, 2011 1:47 am; мнението е било променяно общо 1 път
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  sapuna Вто Яну 11, 2011 2:16 pm

gegata написа:...Кои ще мо обясни КАК да монтирам тестените в периода коато само тях иска(имам в предвид на 2 куки),защото аз не познавам Дунавски рибар които да тръгне в топлите дни на реката без качамак(класика си е).

Аз!
На една
Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 014961881

На две
Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 014961878



gegata написа:...Като се обели и е хубаво сварено то е много по меко и не предизвиква такова съмнение от към страна на рибата.

Единственото предимство на беленото зърно е,че не почернява! Wink
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  sapuna Вто Яну 11, 2011 3:09 pm

Снимките са от Дунава - с.Бръшлен преди две години.Ето я и темата -> https://ribargo.bulgarianforum.net/t136-topic

Относно падането на качамака - за няколкото дни там местните ме научиха така да го бъркам и меся,че де не пада от куката поне два часа в течението!Майката му е топката постоянно да ти е в ръката и ... мачкай,мачкай,мачкай!Викат му "на черешки"!
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  майсторчето страхил Вто Яну 11, 2011 3:53 pm

Миналата година на Дунав, Галин им покъса шортите на шаранчетата със "сандвичи" и стиропор на куката :good: .Лошото е че не излизаха особенно едри,но кълвяха през 10 минути,голям кеф(кат уклейки) Laughing .Под "сандвич" ме разбирате какво имам в предвид.Тая година живот и здраве ще хващаме порасналите от миналата година Very Happy
https://ribargo.bulgarianforum.net/t703-topic
Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 020674795

майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  bat.galin Вто Яну 11, 2011 5:24 pm

Разбира се Майсторе, само да падне водата и ще идем на проверка Wink
Колега Георги, не е зле да пуснеш и една тема за избор на място.
Говоря за риболов в основно течение, обратни течения, в разливи и подобни.
Без конкрети риболовни места разбира се, те са за по-натататък.
Щото освен дистанцията, мисля че тези фактори са важни с оглед на това, че заставаш някъде и започваш да се чудиш защо нямаш удари.
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  Julian82 Вто Яну 11, 2011 7:47 pm

Ако трябва да съм честен обикалял съм по Дунава но не съм хвърлял , бяхме на устието на Янтрата три дена но няма да е никак лошо таз година да се организираме и да се сберем там, ем ще видим, ем ще пинем а може и по някой амурец да хванем на тая река прекрасна, то в наща бракониерската държавица освен Дунава и Теца почти не остана къде да иде човек да си хване дива риба :bigfish: :bira: :bira: :bira:
Julian82
Julian82
стара кука
стара кука

Брой мнения : 136
Регистриран : 17.11.2010

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  dodo16 Вто Яну 11, 2011 8:03 pm

майсторчето страхил написа:Миналата година на Дунав...

Майсторе, и аз така миналата година. Само чушки. И накрая ми писна и минах на хищник. Само че си ги ловях на малай и стеропор. Обаче 2009 точно след забраната малийййй. Много зверски удари. И все добри шарани. Ама после много падна нивото и .... няма
И за да съм по темата да обясня. Слага се стеропорено топче понеже всичко друго моментално се изяжда от разните му раци , попчета и т.н. Ама таз година се яви и скобар. И той гада кълве на стеропор. Явно го мисли за троха. А хубавия шаран си иска чакане. И как да го чакаш като постоянно някой ти кълве. А сандвича според мен не е особенно подходящ за течение.
dodo16
dodo16
стара кука
стара кука

Taurus
Брой мнения : 101
Регистриран : 29.12.2010

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  майсторчето страхил Вто Яну 11, 2011 8:17 pm

dodo16 написа: Ама таз година се яви и скобар. И той гада кълве на стеропор. Явно го мисли за троха.
.
Скобар нямаше ,ама ни нападнаха морунажи и каракуда.


dodo16 написа: А сандвича според мен не е особенно подходящ за течение.
При нас мястото позволяваше да ловиш ,просто дистанцията беше 10-на метра и имаше чудесна естествена буна.

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 020674792
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  bat.galin Съб Яну 21, 2012 6:46 pm

Колеги, гледам че темата е останала малко незавършена, а и дискусията леко се е отклклонила и разширила - от захранки към монтажи и начин на поднасяне на стръвта.
Нека да си остане такава, стръвта и поднасянето и са едно цяло, според мен.
Само искам да добавя всичките стъпки от поста на Гегата, и понеже не ми се превежда, ще се огранича само със снимковия материал.

Информацията е от тук : http://blacksheepangling.com/category/tutorial/

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-12

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-2

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-3

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-4

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-5

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-6

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-7

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Hair-rig-8

Този колегата е нарекъл "правилния монтаж" и вероятно не е нов за вас.
На мен ми стана интересно и се порових малко, а това което намерих реших да го споделя.

пп.
за стопер може да се използува направо едно зърно царевица.
зимата пък е времето за усвояване на нови тънкости. Wink
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  Светозар Върбанов Съб Яну 21, 2012 7:24 pm

Нанизвайте зърната царевица странично и ще увеличите резултатността си в пъти ! Wink
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
стара кука
стара кука

Libra
Брой мнения : 709
Регистриран : 05.07.2011

http://www.denelbg.com/main.php?content=distributor&dir=dist

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  bat.galin Вто Май 22, 2012 9:36 pm

Понеже имам рибено масло на големи гранули и нямам представа как да го използвам по темата, моля запознатите да споделят. Правих си експеримент, гранулата се разлага за около 30 мин в чаша чешмяна вода и предполагам, за около 10 мин на течение.
Доколко е оправдано да се заложи на подобен аромат на откриването - става дума за сезон и температура на водата ?
И дали ще има изобщо ефект от ползването на рибено масло на течение ?
Пробите ще ги направя при всички случаи , живот и здраве - след 10 дни.
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Стръв за Шаранови риби по река Дунав - Page 2 Empty Re: Стръв за Шаранови риби по река Дунав

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите