горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Съвет за фидер

+2
sribar
maverik77
6 posters

Go down

Съвет за фидер Empty Съвет за фидер

Писане  maverik77 Вто Дек 14, 2010 10:49 pm

Здравейте колеги Very Happy Започнах да се зарибявам по фидер риболова и мисля,че е време за заприходяване на въдичка(дано)Моля всички запознати с този интересен начин на риболо да дадът мнение за ето този вариант [You must be registered and logged in to see this link.] с ето тази макарка [You must be registered and logged in to see this link.]
Благодаря ви предварително!Поздрави 🍺
maverik77
maverik77
стара кука
стара кука

Leo
Брой мнения : 353
Регистриран : 11.10.2009

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  sribar Вто Дек 14, 2010 11:12 pm

За каква риба ще ти трябва най-вече.
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  maverik77 Сря Дек 15, 2010 12:39 am

Мисля да я използвам основно за риболов на шаран и бяла мрена :bigfish:
maverik77
maverik77
стара кука
стара кука

Leo
Брой мнения : 353
Регистриран : 11.10.2009

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  bat.galin Сря Дек 15, 2010 7:58 am

Колега, не можах да се сдържа, понеже този риболов ми е интересен дори и само да гледам някой как лови.
Така че, може и да те подвеждам.
Докато чакаш да доставят фидерите на Корморан, разгледай и тази оферта - [You must be registered and logged in to see this link.], която за мен е по-добрата въдица,нищо че е написано че рабори с по-малки тежести.
А дължините 330 / 390 см са по-удобните за река и затворен водоем пред единствения избор 360 см.
Отзивите за тази въдица са много добри, а и според мен е в малко по-горен клас от тази на Корморан.
Ако не ти хареса, продай ми я след излета на мен на цена като нова, че иначе няма да си купя.

bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  sribar Сря Дек 15, 2010 10:47 am

Точно с този модел фидер не съм запознат.По характеристики изглежда добре.Ако се беше обадил по-рано, преди няколко дни ходих до "Майсторския риболов", щях да видя дали имат модела.
Мога да ти препоръчам от личен опит пръчките на TICA.Много здрави и леки въдици.Обикалял съм много по-магазините и на мен за парите си най-ми допадат.Аз ползвам ето тази пръчка [You must be registered and logged in to see this link.], която вмомента е на цена от 132лв, но като прибавиш и намаленията, идва на още по-добра цена.Пръчката се води Light Feeder, с малка акция е, с 3 върха, най-тънкия фидер на пазара, който съм виждал.Вадил съм риби по 8кг.Харесва ми, защото то шаран и мрена, ама като се наложи да се търси и друга риба, ще ти трябва друга пръчка, ако ползваш по-хеви фидер.Става за риболов и на мач-затова е Multitip.От същия модел бих ти препоръчал това [You must be registered and logged in to see this link.] .Това е шаранския вариянт, който е с малко по-дебела бланка, мисля, че това е твоята пръчка.Имаш и намаление.Този модел има и преходна секция за риболов с различна дължина на пръчката.Другите фидери, които TICA предлага са на малко по-високи цени, затова не ти ги препоръчвам, но ако ти се заделя, някой лев отгоре си вземи Reactor Feeder.Валю Колев ми го препоръча, каза, че има шаран 10кг по р.Искър.Насочвам те към TICA, защото първо имам преки впечатления, второ, когато търсих да си купя фидер, обикалях много по Софийските магазини и повярвай ми в този ценови интервал не мисля, че има по-добро.На Shimano гледах подходящ фидер наскоро, но цената му е около 200лв.Иначе беше с много подходяща акция за речни риби.Focus Twin Feeder, също е един икономичен и надежден вариант според мен.Мисля, че на колегата предложението също е добро.Това също ми се струва не лош вариант, но нямам впечатления от него [You must be registered and logged in to see this link.].Относно макaрата.Според мен този вариант е по-добър [You must be registered and logged in to see this link.].Има много хубав аванс и сигурен лек ход.
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  Бачо Илия Сря Дек 15, 2010 4:18 pm

maverik77 написа:Мисля да я използвам основно за риболов на шаран и бяла мрена :bigfish:

Здрасти колега, аз имам впечатления и от двата такъма в първия пост в темата и според мен, посочения в поста фидер на Корморан е най-правилния избор за този риболов, от дотук изброените такъми- параболичен строй(вижда се по широкия диапазон на акцията), акция "НН"(екстра хеви) и достатъчна дължина- 3.90; само макарето ми се вижда и малко(като размер и вместимост) и слабо за силови изпълнения които се предполагат при риболова който си посочил. На такава тояга, по би и прилягала ето тази лебедка:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Тази макара е точно за такъв риболов и също имам преки наблюдения и от нея, а от тази която ти си посочил бяха докарали в Карлово преди месец, обаче не знам защо само с по една шпула; аз съм фен на моделите "коркаст"- имам общо 4 бр, две с преден и две със заден аванс, като най-здрав е спининговия модел с преден аванс, две шпули 160м/0.30 и предавка 4.2:1. Отделно дето фидера е и със шаранджийски дръжки, та става и за монтаж на род под или на две колчета; Колмик имат подобен модел(с такава ръкохватки) и пак толкова здрав, но е в съвсем друг ценови клас. Иначе, ако трябва да си избирам аз фидер за язовир и средностатистически рибки и риби, определено бих си избрал Браунинга от посочените по-горе фидери.
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  Julian82 Сря Дек 15, 2010 7:41 pm

Аз познавам човек които има шекспир карп фидер, като го видя ще го разпитвам и ще ти кажа неговото мнение аз не съм ловил така и незнам, мисля даже че го продава но не съм сигурен :fishing1: :fishing1: :fishing1:
Julian82
Julian82
стара кука
стара кука

Брой мнения : 136
Регистриран : 17.11.2010

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  maverik77 Сря Дек 15, 2010 8:44 pm

Благодаря на всички отзовали се колеги,съветите ви наистина ще са ми от полза Very Happy Имах подозрения,че избора на фидер пръчка и макара няма да е лесен,но не очаквах да е толкова труден.Най-добре би било да си взема Light,Medium и Heavy,но за съжаление не разполагам с необходимите средства Crying or Very sad затова реших,че корморана с акцията си от 50-150 грама е добър вариант.Дадохте ми доста предложения(за което съм благодарен),които разгледах и останових,че май ще трябва още да помисля.Поздрави на всички!

P.S.Коя макара би подхождала на Browning-а
maverik77
maverik77
стара кука
стара кука

Leo
Брой мнения : 353
Регистриран : 11.10.2009

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  Бачо Илия Пет Дек 17, 2010 11:51 am

maverik77 написа:
P.S.Коя макара би подхождала на Browning-а

Който и да е от моделите "Корморан-Коркаст" включително и този последния, който е в поста ти най-горе(стига наистина да е с три шпули). Тази серия има шпули с много голям диаметър, прибира 87 см влакно с един оборот на дръжката и най важното е че при постоянното отстраняване на 1.5-2 м влакно след всеки риболов, дистанциите при замятането не намаляват, до като влакното не се изчерпи; примерно- от 150-200м влакно да останат 60-70 метра! :lupa\

п.п.Това разбира се е мое виждане; има и доста други подходящи модели.
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  sapuna Пет Дек 17, 2010 1:10 pm

Е ти една макара за по малко пари и с повече лагери -> [You must be registered and logged in to see this link.]
Имам я от една година! Wink
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  maverik77 Пет Дек 17, 2010 1:37 pm

Благодаря за предложението boss,ще го имам предвид при избора :bira:
maverik77
maverik77
стара кука
стара кука

Leo
Брой мнения : 353
Регистриран : 11.10.2009

Върнете се в началото Go down

Съвет за фидер Empty Re: Съвет за фидер

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите