горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

По Върбица и Драганово този уикенд

4 posters

Go down

По Върбица и Драганово този уикенд Empty По Върбица и Драганово този уикенд

Писане  maranzika Нед Авг 30, 2009 4:55 pm

Първоначалните ми намерения за риболов на щука въобще не можаха да се осъществят.В събота сутринта още по тъмно се озовах на Драгановската корекция.Обаче като взе да се развиделява гледам тя страшно обрасла.Спрях колата малко след чешмата и поех.Викам си все някъде ще намеря къде да хвърля.ДА ама НЕ.От бившият стопански двор до края на корекцията намерих само една пролука където похвърлях 5-6 пъти.Всичко е във водорасли и папур и смърди ужасно.Стигнах до края на корекцията и тогава разбрах как съм се прекарал с ходенето си там.Но то човек докато не провери как да знае какво е положението.Сетих се обаче ,че някъде зад дигата тече реката и реших да проверя там района как е.Проврях се някак си през треволяците и слязох до водата.Имаше много трева,много комари и малко вода,но все пак всравнение с блатото от сутринта тук имах възможност да похвърлям с блесните.Още на първото хвърляне хванах едно малко кефалче на една моя блесничка ,която тая година май се указва най-добрата ми.След това я смених с една по-голяма медна блесна и веднага пернах един доста едър кефал.Обаче същият нямаше никакво намерение да напуска реката и се заби неспасяемо в тревите.Така скъса и си замина с блесничката ми. :wand: :wand: След това тръгнах нагоре и за 2 часа хванах доста дребни кефала и 6 по-едрички(25-30см.).Като ме напече слънцето и си бих камшика към софрата,която се очертаваше. :pijani: :pijani: :pijani: Вечерта поляхме подобаващо юбилея на дядото. :drsm: :drsm:
Тази сутрин ставане в 6,00ч. и газ към Върбица.Отидох под моста до баластерната.Резултата беше почти като предният ден,но едрите кефалчета бяха малко повече.Иначе дребосъци имаше страшно много.Хванах и няколко уклея ,единият от който на воблер. Shocked Shocked Shocked
Снимки пак няма да видите,щото фотото беше у жената отново която щяла да снима РД на баща си и не можело да рискува да съм го намокрел нейде по гьоловете.Ама то май като ходя без фото напоследък хващам повече. Laughing
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

По Върбица и Драганово този уикенд Empty Re: По Върбица и Драганово този уикенд

Писане  cafe13 Пон Авг 31, 2009 10:33 am

Нали си почина,пък хапна и сръбна,че и риби е имало, по хубаво здраве му кажи :good:
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

По Върбица и Драганово този уикенд Empty Re: По Върбица и Драганово този уикенд

Писане  майсторчето страхил Пон Авг 31, 2009 2:23 pm

maranzika написа: Вечерта поляхме подобаващо юбилея на дядото. :drsm: :drsm:
От туй по важно няма,останалото рибата и снимките и ще ги има и утре Laughing :oky:
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

По Върбица и Драганово този уикенд Empty Re: По Върбица и Драганово този уикенд

Писане  fishman Пон Авг 31, 2009 8:51 pm

Жалко за блесничката ,и мен ме е яд като загубя уловиста блесна,но пък си си начесал крастата.
Успех и за напред :good:
fishman
fishman
стара кука
стара кука

Брой мнения : 589
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

По Върбица и Драганово този уикенд Empty Re: По Върбица и Драганово този уикенд

Писане  maranzika Пон Авг 31, 2009 10:28 pm

Абе мен не ме е яд за загубена блесна.Щото за 10-тина мин . си правя нова. Very Happy Very Happy Ама ме е яд че я скъсах там където беше 50см. дълбоко,пък аз бях с дълбоки ботуши.Но пък сега кефала си има пиърсинг. :good:
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

По Върбица и Драганово този уикенд Empty Re: По Върбица и Драганово този уикенд

Писане  fishman Вто Сеп 01, 2009 10:34 pm

Laughing Laughing Laughing
fishman
fishman
стара кука
стара кука

Брой мнения : 589
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

По Върбица и Драганово този уикенд Empty Re: По Върбица и Драганово този уикенд

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите