горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Дължината

+8
dodo16
sribar
cafe13
gegata
Diman
sapuna
cucko
Virbela
12 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Дължината Empty Дължината

Писане  Virbela Вто Апр 13, 2010 9:55 am

Приятели, от няколко години практикувам риболов на шаран "на косъм". Доста неща изпопрочетох, с доста колеги коментирах, от където можах откраднах технологии, но и до ден днешен пред мен стоят няколко въпроса:
1. Каква е оптималната дължина на монтажа от шок лидера до куката. За мен тя винаги се е определяла от дъното на водоема - по-вече тиня, по-дълъг монтаж
2. На какво разстояние поставяме оловцето след куката по монтажа, когато работим с повдигач за топчето или царевичката.
3. Как определяме дължината на самия косъм, само от вида стръв ли която ще ползуваме, защото видове стръв много, а калъф за монтажи - един.
4. как определяме колко да повдигнем стръвта от дъното.
Абе все едни такива въпросчета, дето уж съм намерил оптимума и пак - не е това. Ще се радвам да дискутирама тази тема.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  cucko Вто Апр 13, 2010 11:37 am

Ето какво ми хрумна като идея по този въпрос!
3. Как определяме дължината на самия косъм, само от вида стръв ли която ще ползуваме, защото видове стръв много, а калъф за монтажи - един.
Правим косъм като за 2 топчета...но след това решаваме да минем само не едно...за да скъсим косъма правил следното както е показано по снимките! Very Happy
Дължината 018223435
Дължината 018223436
Дължината 018223437
Дължината 018223440
Дължината 018223442
Дължината 018223443
Дължината 018223445
С помоща на 3-те стопера! :clap2:
Сори за качеството на снимките ама ми е нервно днес! Embarassed Поне да добиете представа!
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  cucko Вто Апр 13, 2010 2:25 pm

А обратно...ако решим от едно топче да минем на 2 т.е. късия косъм го удължаваме!

Дължината Hairextentions

Показано е с ластик..но можем да го направим и с обикновен конец на клуп който влиза в клупа на косъма и се получава същото както с ластика!
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Вто Апр 13, 2010 2:29 pm

Хитро. Първият със скъсяването ма изкефи, не бях се сетил.
Вторият нещо не ме кефи, грубо ми се види.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  cucko Вто Апр 13, 2010 3:05 pm

Ето още един комбиниран косъм! Very Happy

Дължината 018225556
Дължината 018225558
Дължината 018225559
Дължината 018225560
Дължината 018225561
Дължината 018225563
Дължината 018225565
Дължината 018225566
Дължината 018225567
Дължината 018225568
Дължината 018225569
Дължината 018225571
Дължината 018225573
Дължината 018225575
Дължината 018225645
:cais:
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  sapuna Вто Апр 13, 2010 3:13 pm

И аз си играех преди време,но вече нещо ме домързява!

sapuna написа:На всеки един от нас се е случвало да се съобразява с капризите на рибите.Или са малки за предварително подготвените ни монтажи,или пък големи-стръвта,монтирана на косъма идва или много или пък малко.В такива моменти все се налага ровене из класьорите,смяна,презамятане,в някои случаи и корекции.
Идеята за използване на подобна постройка на поводите се роди при съвместния ни излет преди няколко дни на Церова кория-аз,Хари,Любака,Митев и Живко.
Преди време гледах в някакъв клип направата на този монтаж,но не мога да го открия сега,та ще се постарая да го възпроизведа по памет и с малко импровизация!
В случая ще го представя точно,както съм го гледал!Момчетата около мен не бяха съгласни само с използването на елипсата,но аз мисля,че и тя си има своите предимства!Има или няма приложение този монтаж-оставям вие да прецените и изкажете мнение!

Необходими материали:
-Rig rings - овални и кръгли метални пръстени
-повод - желателно е да е без силиконово покритие
-силиконов стопер
-кука - според предпочитанията Ви,но в този случай аз залагам на дългото рамо

/използвам по груби материали,за да се открояват на снимките/

Нанизва се овалния пръстен на поводчето и през двете рамена го затваряте със силиконов стопер:

Дължината 2087655723


На едното рамо правите клупче,а на другото нанизвате кръглия/може също овален/ пръстен:

Дължината 2053552395


Нанизвате куката,позиционирате я на желаното място и правите стандартния "възел без възел":

Дължината 1142582410
Дължината 1857250766


При монтиране на стръвта,с помоща на иглата натягате от към овалния пръстен,а от късата или дълга страна на повода регулирате дължината на косъма:

Дължината 209214526
Дължината 609442355
Дължината 921204207
Дължината 1512370988


Използването на елипсата в случая играе роля на стопер/по ширина/.Лесно се пригодява към Magot Rig и към различни комбинации.Не е задължителна и може да се пропусне и да се замени със стандартен стопер!
За повода споменах,че не е желателно използването на такъв със силиконово покритие.Това е така,защото за да монтирате елипсата и фиксирате със стопера,ще ви се наложи да го прекарате през четири дебелини конец.Трудно е повярвайте!С малко повече фантазия обаче се получава.При варианта "без" няма никакви трудности!
Успех!
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Вто Апр 13, 2010 3:32 pm

Аз понеже не обичам нищо излишно по куката да има и затова тоя метод Митак ич не ме развълнува, но тоя на Цуцето ще го пробвам.
мисля, че при какъвто и да е монтаж трябва да бъде максимално изчистен, даже вече не ползувам и термошлаух, а всички тези пръстенчета по стъблото на куката също мисля са излишни. Започвам си намотката точно срещу върха на куката и карам до ухото на куката, стягам и получавам една чиста кука без добавки.
Гледам на няколко от световните спецове (най-вече ме кефят руснаците) монтажите са прости та прости.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  cucko Вто Апр 13, 2010 3:47 pm

Нали това е целта....да вкараш стръвтта докато косъма си е само и единствено от един конец!
А тук показахме примери как можеш да го направиш...в зависимост кой готов монтаж можеш да го използваш...
Лично аз си подготвям монтажите за които мисля да ловя 1-вия ден с дадена стръв!В зависимост от риболова на място се налага и смяна на монтажите при което ако нямам готови в класьора си правя нови на място! :oky:

p.s. Измислил съм една комбинация от монтажи и стръв която скоро ще я пробвам и ако има успех ще ви го пофаля! Laughing 🍺

p.s.2 Diman да се включва и да помага в :8b56268: Laughing
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Diman Вто Апр 13, 2010 6:01 pm

Ами аз какво да кажа, не му разбирам много Embarassed , но мисля че Vırbela не е прав за Blowback Rig-a. Вероятно не го е ползувал, убеден съм, че ще му хареса, но това извън темата.
Аз лично, напоследък ползувам подвижен автономен косъм, който научих от колегата Sneqk. Причината е, че използувам много тънък косъм (0,10), докато самият повод е значително по-здрав. Това ми дава по-голяма независимост на куката от стръвта.
Дължината на повода е различна. Правя ги 15см, правя ги и 30см.
Diman
Diman
Модератор
Модератор

Taurus
Брой мнения : 531
Регистриран : 01.12.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Сря Апр 14, 2010 10:13 am

Диме,
нещо не те разбрах май, косъма ти различен ли е от конеца на монтажа преди да го закачиш на шоклидера.
Абе ще ми паднеш ти тия дни и сичко че си кажеш и не ми се прави на неразбиращ. За мен ти си пример за подражание батко. Свалям ти шапка доземи.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Diman Сря Апр 14, 2010 10:47 am

Косъмът е различен от повода и се полага върху куката при връзването и. Нямам снимки, може би Sneqk ще пусне. Не казвам, че това е най-добрият вариант. Но на мен ми харесва, заради избора на по-тънък косъм. Колкото по-тънък, толкова по-добре. Има и друга теория- за твърдият косъм, не съм опитвал, не я приемам и не мога да кажа работи ли. Но мисля, че там всичко е в сверата на късмета.
Diman
Diman
Модератор
Модератор

Taurus
Брой мнения : 531
Регистриран : 01.12.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Сря Апр 14, 2010 10:54 am

Там е целата работа, че с различни материали не е много добре да се работи, а се и усложнява монтажа. Ама както казват братушките " на вкус и на цветь, товарищих нет".
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  cucko Сря Апр 14, 2010 11:01 am

Сигурно има предвид този косъм?!
cucko написа:Дължината 01
Дължината 02
Дължината 03
Дължината 04
Дължината 05
Дължината 06
Дължината 07
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Diman Сря Апр 14, 2010 11:07 am

Virbela написа:... с различни материали не е много добре да се работи..

Поводът ми е потъващ или неутрален, а косъма е плуващ. Аз така работя.
Руската шаранджийска школа не ме е изненадала с някакво сензационно откритие засега. Дори и летящите чинии над Куйбишев са откраднати от досиетата на Хитлер.

Не, сиско, косъма е подвижен, и може да му се променя дължината, няма лепила.
Diman
Diman
Модератор
Модератор

Taurus
Брой мнения : 531
Регистриран : 01.12.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Diman Сря Апр 14, 2010 11:50 am

Virbela написа:... че съм Русофил..

Аз също, не забравяй! Вързах ти набързо един монтаж, да видиш принципно за какво става въпрос. Възелът е един и под него минава косъма. Лесно и интересно.

Дължината 018243914
Diman
Diman
Модератор
Модератор

Taurus
Брой мнения : 531
Регистриран : 01.12.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Сря Апр 14, 2010 11:56 am

Те така и аз ги правя, само където съм си купил тънък конец на Pelzer, е верно издържа само 7,5 кгр. и става много финно монтажче.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Diman Сря Апр 14, 2010 12:49 pm

Не гледай кабелите. Дебели са за да се виждат добре на снимката. Имам всякакви плетьонки от 5 до 200lb.
7,5кг "мъртва тежест" по закона на Архимед се равнява на около 100кг риба във водата(вертикално вдигане), така че не се притеснявай.
Diman
Diman
Модератор
Модератор

Taurus
Брой мнения : 531
Регистриран : 01.12.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  gegata Пет Яну 21, 2011 1:28 pm

Има период в които ако зърната са нанизани направо на куката(подменям с
по–голям номер),дават много по добър резултат.НО това е мое лично
виждане и мнение!!!


Последната промяна е направена от gegata на Вто Апр 19, 2011 1:58 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  cafe13 Съб Яну 29, 2011 10:45 am

gegata написа:Има период в които ако зърната са нанизани направо на куката(подменям с по–голям номер),дават много по добър резултат.НО това е мое лично виждане и мнение!!!
А ще споделиш ли тва твое мнение?
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  gegata Нед Яну 30, 2011 2:37 am

Какво толкова смешно намери колега във постовете ми?Просто питане във никакъв случеи не се заяждам.
Да се обосновя защо съм ги посочил като грешни!
Винаги,аз нямам таини за криене.Всичко което ще напиша е мое виждане по въпроса а не ТВЪРДЕНИЕ!!!
Говорим
за Дунава,бях писал в друга тема подробно за начина ми на използване на
царевицата.Има период в които от нахалните платики,шаранчетата с тегло
1-2кг и други ,минават и опоскват всичко.И големите батковци немогат да
се доредят от тях.Ние специално започнахме да ползваме монтажа на косъм
от 3-4 год ,и то наѝ-вече със силиконовите косъмчета(много по-бързо ние и
по лесно презареждаме въдиците).Има ли сме и доста успехи на тях.НО;
Когато
ловим на места с по-силно течение(благодарение на което) куката със
стръвта на косъм застава със извивката срещу него и надолу,след куката е
косъма със 5-6 зърна и повдигача(за да избегнем дребосъка),а и 5-6
зърна по-лесно привличат вниманието на батковците.Става една
нишка-кука-5-6 зърна,която според мен е доста дълга,и когато доиде
по–сериозна риба тя не налита като хичника да я налапа веднага ,а
започва да си(играе със царевицата),опипва я с чуствителните си
рецептори(усните)засмуквая внимателно няколко пъти ,и ако прецени ,че е
подходяща за нея чак тогава я налапва.Тъи като зърната на косъма са
твърде далеко зад куката,имам чуството че ги налапва само тях ,последва
удър и плюене и ГЕЛЕ(ОТКАЗВА СЕ ).Но пак повтарям това си е мое лично
виждане на нещтата.Ако се помъчим да направим синджир със косама се
обезмислят за мен нещтата.Затова във такива случеи когато ни се наложи
да ползваме монтаж с повече от 4 зърна,сменям куката с по–голяма и
нанизвам направо на нея царевицата ,като 5-6 броя като внимавам да не я
(пренатоваря)„да закрия извивката.Редя зърна до нея.Изполваме куки
3/0,дали съм си вношил но по този начин във такива случеи от практиката
ми по реката ,рядко имам геле(празно),да се обосновя по точно всичките
риби от темата,,Дунав 2010,,са хванати на кука 3/0 със по 5-6
царевици.Като имаше и еднакъв брои куки и на косъм ма НЪЦ.Както видяхте
няма риба с тегло под 5 кг.Явно голямата риба по Дунав си иска понякога
голяма стръв(както и при хищника).ЗАтова използваме този начин и до сега
сме много доволни.
Не ТВЪРДЯ,че това е наѝ-правилния монтаж но за мен си остава тои.Мое лично мнение ,виждане( и начин на риболов).

п.п
а за колегите които това ще им се стори, това виждане малко пресилено и
не реално са добре дошли на реката да се убедят на живо!!


Последната промяна е направена от gegata на Вто Апр 19, 2011 2:01 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  sribar Нед Яну 30, 2011 10:51 am

Добре колега, интересно виждане, но би ли споделил точно какъв монтаж ползваш на косъм. Как пък така царевиците ти седят много на далеч зад куката. Аз по Янтра понякога ловя с по 4 царевици + повдигач, стръвта пак е доста обемна, куката е не по - голяма от 6 номер и да ти кажа, са ме побърквали и шаранчета по половинка, а да не говорим за големите. Сподели за куките и точно как си правиш косъма, че то от косъм до косъм разлика голяма, а формата на куката според мен е най-важното нещо от монтажа, а след него се подрежда по важност точно изработката на косъма, как седи спрямо куката за конкретните зърна царевица, а не като цяло. Всичко е физика тук и нищо друго :good: Интересно ми е толкова ли е различен дунавския шаран от по Янтра. Иначе съм съгласен, че то не се ли пробва, понякога е много по-лесно да се говори, но от теб за пръв път чувам за подобен проблем. Аз също си играя с броя на зърната, ловя само на косъм, но опита ми се свежда само до Янтра и то при по-бавно течение :good:
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  gegata Нед Яну 30, 2011 4:15 pm

Еми за монтажа съм писал по-горе ,че сме се спряли на силиконовите
поводчета за косъм.Защото са много бързи и лесни за монтаж,и се
монтирват на извивката на куката и се получава тази дълга ,,нишка,,с 5-6
зърна и повдигача.Но и сме пробвали обикновен монтаж на косъм с конец и
еефекта е същия като при селиконовото поводче.Просто не съм намерил
подходящия монтаж на косъм които при тва течение и 5-6 царевици
+повдигача да застанат както ми се иска.Куките на косъм които ползваме
са на OWNER C-2, тъи като късанията са доста и иползването на скъпите
варианти на куки не са ми одачни.


Последната промяна е направена от gegata на Вто Апр 19, 2011 2:02 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  sribar Нед Яну 30, 2011 10:32 pm

gegata написа:Еми за монтажа съм писал по-горе ,че сме се спряли на силиконовите поводчета за косъм.Защото са много бързи и лесни за монтаж,и се монтирват на извивката на куката и се получава тази дълга ,,нишка,,с 5-6 зърна и повдигача.Но и сме пробвали обикновен монтаж на косъм с конец и еефекта е същия като при селиконовото поводче.Просто не съм намерил подходящия монтаж на косъм които при тва течение и 5-6 царевици +повдигача да застанат както ми се иска.Куките на косъм които ползваме са на OWNER C-2, тъи като късанията са доста и иползването на скъпите варианти на куки не са ми одачни.

Ок, разбрах те. Ами тука бих се впуснал в много писане, защото не мисля, че риболова на косъм се изразява в едното привързване на стръвта на косъм, но няма смисъл. Доста сме дъвкали по темата и в този форум, и в много други. А това с монтирането със силиконови аксесоари не го коментирам, според мен не е за тези цели. Иначе относно куките, C-2 не ги познавам като модел, немога и да ги видя в нета. Мисля, че знам за какво късане говориш по реката, но аз за себе си съм се убедил, че куката е много по-важна от всичко друго по монтажа, затова и там инвестирам най-много. Но ти си им намерил цаката. Доколкото прочетох и връщате големите риби. Това също е похвално :good:
Само искам да използвам случая, колеги връщането на рибите изисква много повече от самото им пускане. Какъв е смисъла, ако рибата се връща след като сме ѝ бъркали по хрилете, след като се е мятала на брега(да не говорим за камънак). За хрилете всички знаят, че това са много чувствителни органи при рибите, но много малко хора се замислят, че на брега рибата може да получи вътрешни кръвоизливи, които да я довършат впоследствие. А и раните, са много уязвими към бактерии, които при днешните замърсени реки са силно развиващи се. Дори и малкото пъти, когато съм ходил по платени водоеми ми е направило впечатление, че рибите изглеждат като от война, да не говорим за кръвоизливи по кожата, страшни рани и т.н. Това в повечето случаи е поради това, че хората се чувстват задължени да ги пускат едва ли не, без да са приели пускането като лична кауза.
Просто, ако наистина ви е грижа, си вземето по един дюшек, по един дезинфектант и се радвайте на улова както подобава :good:
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  dodo16 Пон Яну 31, 2011 12:50 am

sribar написа:Доколкото прочетох и връщате големите риби. Това също е похвално Дължината 607307
Само искам да използвам случая, колеги връщането на рибите изисква много повече от самото им пускане. Какъв е смисъла, ако рибата се връща след като сме ѝ бъркали по хрилете, след като се е мятала на брега(да не говорим за камънак). За хрилете всички знаят, че това са много чувствителни органи при рибите, но много малко хора се замислят, че на брега рибата може да получи вътрешни кръвоизливи, които да я довършат впоследствие. А и раните, са много уязвими към бактерии, които при днешните замърсени реки са силно развиващи се. Дори и малкото пъти, когато съм ходил по платени водоеми ми е направило впечатление, че рибите изглеждат като от война, да не говорим за кръвоизливи по кожата, страшни рани и т.н. Това в повечето случаи е поради това, че хората се чувстват задължени да ги пускат едва ли не, без да са приели пускането като лична кауза.
Просто, ако наистина ви е грижа, си вземето по един дюшек, по един дезинфектант и се радвайте на улова както подобава Дължината 607307
Тази част от мнението ти, колега заслужава адмирации и колератира с моето мнение по въпроса. Но понеже съм ловил доста мирни риби със следи от щучи зъби, караси с едно око/другото перфектно зараснало/ , а миналата година и скобар без опашка, смятам че рибите/като изключим бялата/ са си корави по природа и от такива екстри като дюшеци и дезинфектанти не се нуждаят. Трябва само да бъдат пускани. После се оправят някак си.
И за да не съм извън темата:
Монтирам стръвта извън куката, когато големината или естеството на ченгела не позволява да сложа стръвта директно. В зависимост от стръвта използвам телче/за куртове/ или клечка за зъби/за законтряне на топчето или царевицата на косъма/ . Повдигач ползвам само при много мека тиня по дъното/за езера/ и задължително при глинесто дъно на река. Иначе примамката става недостъпна за рибата.
И да споделя малко свой опит. Стеропора решава много проблеми.
dodo16
dodo16
стара кука
стара кука

Taurus
Брой мнения : 101
Регистриран : 29.12.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Бачо Илия Пон Яну 31, 2011 1:17 am

dodo16 написа:Тази част от мнението ти, колега заслужава адмирации и колератира с моето мнение по въпроса. Но понеже съм ловил доста мирни риби със следи от щучи зъби, караси с едно око/другото перфектно зараснало/ , а миналата година и скобар без опашка, смятам че рибите/като изключим бялата/ са си корави по природа и от такива екстри като дюшеци и дезинфектанти не се нуждаят. Трябва само да бъдат пускани. После се оправят някак си.
И за да не съм извън темата:
Монтирам стръвта извън куката, когато големината или естеството на ченгела не позволява да сложа стръвта директно. В зависимост от стръвта използвам телче/за куртове/ или клечка за зъби/за законтряне на топчето или царевицата на косъма/ . Повдигач ползвам само при много мека тиня по дъното/за езера/ и задължително при глинесто дъно на река. Иначе примамката става недостъпна за рибата.
И да споделя малко свой опит. Стеропора решава много проблеми.

Колега, това е еманацията на "ин" и ян" в риболова "на дъно" и много ме кефи този пост! :fishing1: Радвам му се и се съм се смял от все сърце и душа, четеейки го поне десетина пъти...отново и отново! :bigfish:

Поздрави и успех!

Бачо
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината Empty Re: Дължината

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите