горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Проблем

+17
dartij
dido_82
misho
icko
daniel_g
todor2662
sribar
bat.galin
Търкал CARP
kimi
Swordfish
doko
ribarq_kuku
майсторчето страхил
sapuna
snegk
cafe13
21 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sribar Пон Окт 26, 2009 6:33 pm

Колега, това с този монтаж е интересно, искам да те попитам дали си ползвал на Kryston Виж и ако да,какво ти е мнението.А относно монтажа в началото на темата най-напърво време смени куката.Аз винаги препоръчвам куки FOX Arma point LS или SSC.Това лято тествах и сериа куки на Е.S.P. Curve Shanx №8.Изключително съм доволен.Единствения недостатък е, че върхът на куката понякога се потбива,но при тези размери и телта е по-тънка.Swordi ти вика за термошлаух,но аз лично не ползвам.С тези куки процентите на улова често клонят към 100%.Аз ловя единствено по Янтра така, че ми е интересно тези монтажи с ледкороподобните поводи как работят при наште шарани Wink А иначе относно "тринайсчо" късмет.Аз след капото в събота на Първомайци зазимявам шаранжийските такъми.Незнам по драганово как е реката ама там беше отчайващо бистра.Само кефала беше активен.Време е да уважим и белите мрени Wink А и да не забравим- "Catch & Release"
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  snegk Вто Окт 27, 2009 6:02 am

Това на река за големи риби с кука 8-ми номер, изглежда ми доста несериозно Wink
snegk
snegk
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sribar Вто Окт 27, 2009 9:20 pm

Ми то само изглежда несериозно, но реално тези куки бодат много добре и с това извито тяло се отка4ат много трудно.Аз не съм предобеден към малките куки.При риболов на плувка и стръв царевица изпозвам кука №14 и рибите се отка4ат изклю4ително рядко.Според мен митът за малките куки и големите риби не е много верен.Все пак всичко е комплекс от обстоятелства като големина на стръвта,терен, начин на вадене от самия риболовец и едва на последно място е размера на рибата.Все пак аз най-често използвам 6 или 7 номер FOX Arma point LS или SSC.Тези куки (осмиците)си ги бях взел за по финно подаване на единична стръв, но си работят добре и с до 3 царевички без проблем.Поздрави. Wink
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  cafe13 Сря Окт 28, 2009 10:36 am

ето и снимкитеПроблем - Page 2 015655436
Проблем - Page 2 015655437
а според опита ми,с 8 номер кука и една до две царевици вероятността да ти лапне шаро се намалява драстично,за река Янтра става въпрос,с тази популация на кефал,и другото което е че аз лично съм тествал и този вариант само че с осмици на овнер на монтаж хеликоптер и имах около 6 шаранчета около 0.500 кг и един 3 кг.като а кефалите несъм ги броил,та тогава забелязах,че убождането не беше перфектно и ако шаро беше по голям щеше да се откачи,заковаването през цялата джука е най добрия вариянт и немисля че има шаран който е тръгнал да яде ще се церемони на 8,4 или 2 номер кука.
п.п.куката на монтажа на снимката е ФУДО,че забравих да спомена
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  todor2662 Сря Окт 28, 2009 9:15 pm

Пена вярвай на това момче(sribar) защото двамата с брат си,ако не се припознавам по аватара му са големи щаранжии и майстори на кефала.
Ако беше написал на аватара-Горна-Правда-р.Янтра щя да сум сигурен че е той.
Големи майсторчета са. :oky: 🍺 :rakija:
todor2662
todor2662
стара кука
стара кука

Scorpio
Брой мнения : 1331
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sribar Чет Окт 29, 2009 12:45 am

Тошо,аз съм.Поздрави Very Happy :fishing:
П.С.Не знам що не мога да кача аватар.Дали защото съм отскоро у форума
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  snegk Съб Окт 31, 2009 7:18 am

За шарани на река ходя предимно на Тунджа и Дунава.На Тунджа се лови близо до закачки, без аванс.С 0,50 влакно и кука 1-ви номер, при засечка има моменти когато едно от двете не издържа.А куки над 2-ри номер, просто се чупят или изправят.Не знам какви риби, и на какви места ги ловите по Янтра, но трябва да е доста чисто и да си използвате аванса.За Дунава няма да говорим, там като те грабне рибата и за да я обърнеш ти трябва солидно такъмче. :bira:
snegk
snegk
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sribar Съб Окт 31, 2009 12:07 pm

Ми не знам какви са ни рибите в Янтра, ама понякога се чудя как е възможно толкова малък шаран да ме размотава толкова.Сега сериозно.С този риболов започнахме през есента на 2006 година.Първата година имахме точно 6 удара,като рибите бяха между 4.5 и 7 кг.За 2008 и 2009 година имаме над 100 риби до 5.5 кг.Винаги ползвам freespool-a на макарите и досега не са ми влизали в закачките,нямам късане на шаран, въпреки че всичките удари са с "200"км/h.A общо взето всичките ми риболови са в близост до места с паднали дървета,клони,скали и тем подобни.Като изключим рибите от тази година всички други са с влакно 0.30.Принудих се да мина на 0.35 заради това че прекалено често късах в закачки.А и най-силния си риболов тази година, за който писах в carpbg-то направих на вира където много им удряло ама нищо не можели да извадят заради подводните скали и клони под водата.Е аз отидох и си хванах мойто Very Happy.Да не говорим, че според местните,ловящи по старите методи,тази година имали удари само на малки куки и именно на това и отдаваха факта, че им се откачали често.Е аз попринцип си ловя с малки куки и имам само една откачена риба за годината и 2 празни удара(тръгва с двеста и при засечка няма никой).Факт е, че преобладават рибите с тегло между 1 и 2 кг,които няма как да не мога да обърна с влакно 0.35,но поне да бяха влезли в закачките, за да ме оборят,ама не.Те си тръгват по течението.А иначе от тревите шарана си изкача.Част от рибите тази година вадихме при много треви във водата, но дори и тогава не ми се откачат от осмиците.А и моето мнение е, че големите риби се забадат много по-сериозно от малките.Спирам, че малко се улях.Нека всеки лови, както иска.Аз ловя според това как аз чувствам нещата.Виждам, че всички имаме резултати така че наслука. :fishing:
П.С.Ако сте гледали филмите на KORDA, сигурно сте видели, че Дани лови рибите и на 10 номер.
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  snegk Съб Окт 31, 2009 5:06 pm

Ти си знаеш братле, но аз никога не бих си ризкувал рибата на живота заради няколко удара в повече.Тя идва само веднъж и не повтаря Laughing :good:
snegk
snegk
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  daniel_g Пон Ное 02, 2009 10:10 am

И аз съм за по големите куки - 4-ки рядко, 2-ки повечето пъти. С 2-3-4 царевички на косъм и 1ви номер кука ще лапне шаран 2 кила.

Ето един мой успешен монтаж :
Проблем - Page 2 015744365

и резултата с него от тези дни Very Happy

Проблем - Page 2 015744346

Макар, че не ходя често за шарани, се случва понякога и мисля, че по-големите куки и по-дебелите корди са за предпочитане по реката, за да няма после, "ама то , там, закачката, тревата, дървото .... откачи се и тн"
daniel_g
daniel_g
стара кука
стара кука

Брой мнения : 199
Регистриран : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  icko Пон Ное 02, 2009 8:09 pm

Даниеле народа скапва едрите скобари и морунажи по реката ти за шарани тръгна.....грабвай болото кофата с трошките и атака 🐟
icko
icko
стара кука
стара кука

Брой мнения : 69
Регистриран : 27.09.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  misho Пон Ное 02, 2009 10:02 pm

ицко влизаш в дълбокото май :hi1:
misho
misho
Модератор
Модератор

Брой мнения : 598
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  kimi Пон Ное 02, 2009 10:28 pm

misho написа:ицко влизаш в дълбокото май :hi1:
Не го полагайте-добре се е ориантирал.
kimi
kimi
стара кука
стара кука

Sagittarius
Брой мнения : 616
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  dido_82 Пон Ное 02, 2009 11:08 pm

daniel_g написа:И аз съм за по големите куки - 4-ки рядко, 2-ки повечето пъти. С 2-3-4 царевички на косъм и 1ви номер кука ще лапне шаран 2 кила.

Ето един мой успешен монтаж :


и резултата с него от тези дни Very Happy



Макар, че не ходя често за шарани, се случва понякога и мисля, че по-големите куки и по-дебелите корди са за предпочитане по реката, за да няма после, "ама то , там, закачката, тревата, дървото .... откачи се и тн"
Браво бе вие тая Янтра направо ще я обезрибите. Laughing
dido_82
dido_82
стара кука
стара кука

Capricorn
Брой мнения : 156
Регистриран : 27.08.2009

https://www.facebook.com/events.php?ref=sb#/profile.php?ref=name&

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  daniel_g Вто Ное 03, 2009 8:27 am

icko написа:Даниеле народа скапва едрите скобари и морунажи по реката ти за шарани тръгна.....грабвай болото кофата с трошките и атака 🐟

Има време Wink Нека да позахлади още малко. И тези ще ги ловиме...
daniel_g
daniel_g
стара кука
стара кука

Брой мнения : 199
Регистриран : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  cafe13 Вто Ное 03, 2009 12:13 pm

Темата в карпа съм я гледал,СРИБАР,и браво за шараните,дано голяма част от тях плуват,щот все пак аз не ви познавам което най вероятно ще се промени щом познавате Тошката,и сте късметлии че досега шаран не вие вкарвал в чукън,щот оттам само с стоманено въже и лебетка може да се искара нещо Wink Темата за мене е много полезна,в смисъл че си вадя изводи въз основа на вашия и моя опит,които дискутираме.Аз съм експериментатор и винаги експериментирам и не ме интересува колко броя ще хвана,а тръпката че съм успял да го излъжа по моя начин и монтаж,щот съм стигнал до заключението че не е важен номера на куката,а от монтажа зависи перфектното забиване,а иначе ситуациите винаги са различни и то в това е чара
п.п.В момента си правя нов монтаж,който ще тествам през уикенда и тогава ще споделя с вас
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  Търкал CARP Вто Ное 03, 2009 4:33 pm

В момента си правя нов монтаж,който ще тествам през уикенда
Кат гледам времето, :icefishing: Сигурно ще да е за снежинка :dance:
Търкал CARP
Търкал CARP
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 328
Регистриран : 17.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sapuna Вто Ное 03, 2009 4:41 pm

Пена,и аз имам един нов монтаж за тестване!

Проблем - Page 2 015767983
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  cafe13 Вто Ное 03, 2009 6:32 pm

абе за камък като тежест много съм го мислил,даже още не съм се отказал да почна да си лея камъни с вирбел ама въпрос на време да го осъществя,обаче за клечка не бях се сещал :oky: ,мислел съм да лепя или усуквам водорасли около противоусуквача ама ти ми даде нова идея,суха лозова пръчка тя е куха Wink
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sribar Сря Ное 04, 2009 1:54 am

cafe13 написа:от монтажа зависи перфектното забиване
Това е най-вярно,но все пак всичко е комплекс от качества,от които един момент да е изпуснат и се къса нишката.Да не говорим, че това дали един монтаж работи зависи до голяма степен и от активноста на рибата и доколко е агресивен той.Затова най-важното е непрекъснато да се експериментира-пък и това прави нашия риболов още по-интересен.
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  cafe13 Съб Ное 14, 2009 12:52 pm

та да споделя 3 на едно за повода от лийдкор,на него беше и зверския удър дето щеше да ми вземе сопата от ръцете на Митака,ама просто рибата не е била наша,най вероятно или на мида или на камък преряза кордата.
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sribar Съб Ное 14, 2009 3:14 pm

Полезна информация.Благодаря.Пена, общо взето в бг не съм чел статии, в които да се говори за риболова на ледкор-поводи.Аз съм изключително отворен от към експерименти и използване на най-различни неща просто защото съм си rig-маниак.Така, че може би има почва и този материал като повод.От друга страна това, че ви е скъсало ледкора си е един от основните недостатъци на ледкора.Той просто не става за места с остри камъни, миди и тем подобни.Самата оловна сърцевина подпомага по-лесното прерязване на външната обвивка. :good:
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  Търкал CARP Нед Ное 15, 2009 11:40 am

Самата оловна сърцевина подпомага по-лесното прерязване на външната обвивка.
За това съм напълно съгласен.
Търкал CARP
Търкал CARP
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 328
Регистриран : 17.08.2009

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  dartij Нед Ное 15, 2009 9:11 pm

Според мен лидкора е препоръчителен при риболов във водоеми със твърдо дъно и много гъсто надиплени приболовни такъми,когато краят на основната линия трябва да лежи на дъното.Единственият ми удар на такъв монтаж беше миналото лято на един платен водоем където на 50 м. имаше хвърлени.Около 20 въдици.Иначе нямам наблюдения за прерязан лиидкор от миди или камъни.Въпреки всичко аз лично експерементирам постоянно всякакъв вид комбинации на линии.ВСИЧКО Е ПРОБА.НА СЛУКА. :fishing1:
dartij
dartij
стара кука
стара кука

Scorpio
Брой мнения : 141
Регистриран : 17.09.2009

http://dartij@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  sribar Пон Ное 16, 2009 10:27 am

dartij написа:Според мен лидкора е препоръчителен при риболов във водоеми със твърдо дъно и много гъсто надиплени приболовни такъми,когато краят на основната линия трябва да лежи на дъното.Единственият ми удар на такъв монтаж беше миналото лято на един платен водоем където на 50 м. имаше хвърлени.Около 20 въдици.Иначе нямам наблюдения за прерязан лиидкор от миди или камъни.Въпреки всичко аз лично експерементирам постоянно всякакъв вид комбинации на линии.ВСИЧКО Е ПРОБА.НА СЛУКА. :fishing1:
Не ми се отваряше нова тема, затова във връзка с мнението на колегата ви пускам една тема от carpbg форума, където се дискутираше именно използването на ледкора.Според мен около този материал живее една голяма заблуда за условията, при които е удачно използването му.От филмите на KORDA също се вижда в един от кадрите, че той сваля линията само в определени моменти.Това според мен е важно да се дискутира.Ако модовете решат, нека отворят нова темаЦъкни
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Проблем - Page 2 Empty Re: Проблем

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите