горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кой колко захранка подава и тактики

+10
dodo16
майсторчето страхил
maverik77
gegata
Diman
инспектора
cucko
s_kala
snegk
cafe13
14 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Кой колко захранка подава и тактики - Page 2 Empty Re: Кой колко захранка подава и тактики

Писане  misho Вто Яну 11, 2011 1:39 am

Моля придържайте се към темата,запазете добрия тон и без заядливи подмятания.Изтрил съм ненужните мнения,защото сметнах за необходимо.Ай със здраве.
misho
misho
Модератор
Модератор

Брой мнения : 598
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Кой колко захранка подава и тактики - Page 2 Empty Re: Кой колко захранка подава и тактики

Писане  gegata Сря Май 11, 2011 2:20 pm

За мен и на река рибата може да се прехрани(големите тежкотоварните влакове)!По-модерно е да му казват-моментно спиране да се храни!Късна пролет и лятото водата е много богата на естествена храна-малки рачета,планктоните,мидите,водораслите и др.Рибата се храни повече със тази храна(защото е във изобилие,и лесно намираема от рибата).Рибата е живо същество-та и тя като останалите живи същества(и човека и животните)-като се нахранят обилно спират за известен период(време)да се хранят!!!!Мога да пиша още но това е достатъчно!
Всичко това си е мое лично мнение!А колко пъти сме имали случеи СЪС ДНИ рибата да играе лятото над хранилките ни и със дни да нямаме удар?
Лично мнение!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Кой колко захранка подава и тактики - Page 2 Empty Re: Кой колко захранка подава и тактики

Писане  tsanko tsankov Чет Май 12, 2011 6:56 am

Истината е да улучиш момента когато рибата да се храни да знаеш местата на даден водоем или река и да захранваш толкова колкото да задържиш рибата там където си избрал своето място и винаги съм казвал,че човек трябва да има извесна доза късмет в това начинание. Кой колко захранка подава и тактики - Page 2 607307
tsanko tsankov
tsanko tsankov
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 857
Регистриран : 27.04.2010

Върнете се в началото Go down

Кой колко захранка подава и тактики - Page 2 Empty Re: Кой колко захранка подава и тактики

Писане  gegata Чет Май 12, 2011 10:37 am

Съгласен съм със тебе Цанко-но можеш да контролираш рибата когато се храни.Има си период когато не поглежда стръвта и захранката със дни!!!В този момент сме безсилни срещу метаболизма на самата риба(наречен)-природа!Това са случейте когато рибата(както бях писал по-горе),виждаме как играе над хранилките(.по модерно-хранителното петно),сонара и той показва,че рибата е там,и със дни нямаме слука.А експерементираме какво ли не,но без успех !!!!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Кой колко захранка подава и тактики - Page 2 Empty Re: Кой колко захранка подава и тактики

Писане  belaii Пон Окт 10, 2011 3:06 pm

Не съм писал в тази тема, та реших и аз да драсна два реда.
Захранаката ми за реки със средно и бавно течение (без Дунава) е следната:
- 3-4 бр бял хляб (по възможност да се купи 3-4 дена преди риболова)
- 1 кг шоколадова бисвита (за по добро слепване на захранаката)
- 1 кг захранака за речни риби (мурунаж, скобар, мряна)
- 0,300 кг бял червей
- 1 кг черна пресята пръст

Първо се овлажнява и омачква хляба. В друг съд се омешват останалите храни и пръста. Изсипват се върху готовия хляб и се доовлажнява всичко. След като всичко е готово се пресява. Ако ви мързи да пресявате аз използвам техниката на троиното овляжняване. При нея разликата е в добавянето на пръста. Пръста се добавя във формата на течна кал, а готовата захранака се овлажнява по малко през десет минути, като след всяко овлажняване захранаката се стрива с ръце. По този метод е малко по груба от пресятата, но също върши работа.
belaii
belaii
стара кука
стара кука

Gemini
Брой мнения : 143
Регистриран : 24.08.2011

Върнете се в началото Go down

Кой колко захранка подава и тактики - Page 2 Empty Re: Кой колко захранка подава и тактики

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите