горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Дължината

+8
dodo16
sribar
cafe13
gegata
Diman
sapuna
cucko
Virbela
12 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Pavkata 1977 Пон Яну 31, 2011 3:11 pm

Без да имам "редакторски" функции апелирам за един по-коректен тон!
1.За броят царевички на косъма,всеки водоем е индивидуален за себе си,на Богров 10+ на 6 зърна стара царевица и две зверски късания,моят скромен опит показва-ползваме ли повече от 2-3 зърна задължително куката да е поне 2-ка(дълго рамо),да не говорим,че използвайки тази стръв до голяма степен игнорираме дребната риба,а за едрата ще ни трябват по-сериозните ресурси на куката!
2.По повод куките на Оунър за мен са слабички Гега за силов риболов като Дунавският.
Сенсеят мисля,че е по-подходящ за тази цел,на ТЕЦ-а видях разликата,недостатък на Сенсеят е,че много бързо се затъпява,но цената е изгодна и можеш да си позволиш дори на всяка риба да ги сменяш.
3.Въпросът за отношението към рибите,хора,моля Ви ако сте решили да релийзвате отнасяйте се внимателно към рибите,наистина карп дюшека е задължителен особенно за по-едрите екземпляри,които ако ги изпуснеш от по-високо,просто си "заминават" и е нормално арендаторите да не гледат с добро око на нечии своеволия,представете си колко струва един 10+ шаран и колко време му е необходимо да достигне тези килограми!
При положение,че ще си задържаме рибите(както аз на Тец-а)няма никакво значение,но все пак е добре да имат някаква нормална визия дори за пред фотото,за съжаление нашите бяха доста"сламени"!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
стара кука
стара кука

Libra
Брой мнения : 88
Регистриран : 07.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  cafe13 Пон Яну 31, 2011 3:22 pm

ся само искам да ви кажа,че няма аз да ви истрия мненията,по простата причина,че предния път не можах да разбера какво се джавкате мо между си(бяха изтрити преди да ги прочета),а сега ми се струва че пак се почвате,и искам да видя до къде ще стигнете?
Гега,Гошо,пич,има си ЛС където може да се обиждате денонощно,а тука мога само да гадая защо си написал последния си пост,ха светни ни нас непросвветените :bd:
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  cucko Пон Яну 31, 2011 4:07 pm

Павка има хубави серии на Овнер!
Много съм доволен от Iseamma 50188 -ако намериш такива виж и ги пробвай!
Дължината - Page 2 Photo

А това дето ви се струва че рибата поема и плюе стръвтта и дава лек рън според мен ще да е дребосък който неможе да се добере до куката или нещо не е наред монтажа!
Няма аналог това дали е на косъм или директно на куката-общо взето рибата щом поеме влиза всичко в устата й,друг е въпроса как ще поработи куката в зависимост от монтажа за да се забие добре в устата затова правилен монтаж на косъм е за предпочитане!И между другото 1-2 номер куки са идеални за целта,а тези над 4 номер ги избягвам в повечето случай за да не ме изненадат лошо...
Който е хващал големи шарани знае какъв е първия писък преди да изсвири плавно сигнализатора -първия писък идва от самозасечката където рибата изтръпва преди да започне агресията си....и въпреки всичко няма нищо лошо в това човек да експериментира за да намери подходящия монтаж за дадените места-но винаги трябва да е направен така, че веднъж навлезе ли в устата й да поработи на 99% ...
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Pavkata 1977 Пон Яну 31, 2011 4:25 pm

Благодаря Цуцко,ще ги пробвам,но специално С-2 ми се струват слабички.
От 2 години насам вече не ползвам други монтажи освен "косъм","гелетата"намаляха драстично!
п.п.Цуцко мисли да организираме "обмяна на опит"....
Pavkata 1977
Pavkata 1977
стара кука
стара кука

Libra
Брой мнения : 88
Регистриран : 07.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  sribar Пон Яну 31, 2011 4:32 pm

cucko написа:Павка има хубави серии на Овнер!
Много съм доволен от Iseamma 50188 -ако намериш такива виж и ги пробвай!
Дължината - Page 2 Photo

А това дето ви се струва че рибата поема и плюе стръвтта и дава лек рън според мен ще да е дребосък който неможе да се добере до куката или нещо не е наред монтажа!
Няма аналог това дали е на косъм или директно на куката-общо взето рибата щом поеме влиза всичко в устата й,друг е въпроса как ще поработи куката в зависимост от монтажа за да се забие добре в устата затова правилен монтаж на косъм е за предпочитане!И между другото 1-2 номер куки са идеални за целта,а тези над 4 номер ги избягвам в повечето случай за да не ме изненадат лошо...
Който е хващал големи шарани знае какъв е първия писък преди да изсвири плавно сигнализатора -първия писък идва от самозасечката където рибата изтръпва преди да започне агресията си....и въпреки всичко няма нищо лошо в това човек да експериментира за да намери подходящия монтаж за дадените места-но винаги трябва да е направен така, че веднъж навлезе ли в устата й да поработи на 99% ...

Това исках да кажа и аз, защото просто ми писна да чета по форумите за риболов на косъм, а малко хора се замислят, че нещата не са толкова прости колкото просто да привържеш едната стръв към куката. Но нещата трябва да бъдат прости, което е възможно при използване на конкретни за целта аксесоари. А това последното се открива най-сигурно по метода проба грешка, а не по форумите. Форумите и всички филми могат да дадат насоки, но никога всичко не може да се каже, както и не всичко работи на 100%.
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  cucko Пон Яну 31, 2011 7:20 pm

Няма проблем,важното е човек сам да се убеди!Друг е въпроса кое е изпитано и кое е не за да е сигурен в това което прави!
Павка тези C-2 са си други куки,а тези които ти показах са по-здрави.Знам че куките Owner от тия серии са неиздържливи но са си супер за места без закачки защото острието им е стабилно и ковът много добре(някъде бях гледал снимки на остриетата под микроскоп и в това число овнер куки влизаха в класацията) затова тези които ти показах са по-редки куки единствено 1-номер са 4 бр. в пакет 2 номер 5 бр. в пакет и т.н.
Сега няма да класифицирам с коя кука да ловите-просто за всеки предпочитанията са различни-аз това което казвам е за сигурността на това което съм се убедил за мен,щото при вас може да изникне някакъв проблем който при мен не се е отразил!
Всичко трябва да ви е изчислето от до, за да извадим рибата успешно!
Ако се доредим някъде случайно няма проблем за обмяна на опити,само че да става без BOSS-а Дължината - Page 2 21824 Laughing
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Бачо Илия Пон Яну 31, 2011 7:31 pm

Специално, за толстолобориболова ползвам Оунъри С-4 номер 2 или по изключение 4. Без значение, дали е "на дъно" или "с поплавък", монтажа е ултимативен- с 8 сантиметров къс повод(както е при риболова с хранилки "метод фидер"), без косъм и с едно зелено стиропорче на сгъвката на куката. Устата на толстолоба и механиката на самозасичането, нямат нищо общо със шаранските и по-важния момент е здравата подсечка за да се пробият коравите костни устни.

Дължината - Page 2 022274948-big

Дължината - Page 2 022274954-big

:bigfish:
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  kimi Пон Яну 31, 2011 9:16 pm

Бачо Илия написа:Специално...
Бачо Илия,Митака някъде има снимка на точно този ченгел ИЗПРАВЕН.Дано не се лъжа-той да потвърди.
kimi
kimi
стара кука
стара кука

Sagittarius
Брой мнения : 616
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Бачо Илия Пон Яну 31, 2011 10:25 pm

kimi написа: Бачо Илия,Митака някъде има снимка на точно този ченгел ИЗПРАВЕН.Дано не се лъжа-той да потвърди.

Може, и аз бих искал да видя тази снимка, както и не твърдя че това е ТОП-1 куката; с тези съм ловил толстолоби от 4 до 10 кила, в затворени водоеми, без закачки и с добре настроени аванси; на такива съм попадал- такива съм ловил. За по-силови схеми или пък за река като Дунав, нямам представа и като чета тук, май за толстолоби на Дунав, никой няма представа.
Имам хванати около 70 толстолоба за последните 11-12 години с посочените по-горе размери, като 70% от тях съм ги хванал с директи телескопи, ластици и само с един единствен вид кукa- Colmic N 500, номера 8, 10 и 12; повечето сам...и нощно време.

п.п. при чист и без закачки водоем, изправената кука нещо, никак не ми седи като атестация, а тези оунъри по-скоро биха се счупили от колкото да се изправят!
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  gegata Вто Фев 01, 2011 1:10 am

Дължината - Page 2 173160


Последната промяна е направена от gegata на Нед Апр 17, 2011 1:25 am; мнението е било променяно общо 1 път
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  cafe13 Вто Фев 01, 2011 1:43 pm

kimi написа:Митака някъде има снимка на точно този ченгел ИЗПРАВЕН.Дано не се лъжа-той да потвърди.

Пламка най-вероятно се заблуждаваш,брат,тва са ми любимите куки,с тях ловя навсякъде,като на теца за три дена бяха като нови,а да се изправи такава кука звучи несериозно,редовно ги чупя по реката в закачките,само че там ползавам 4 номер
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  gegata Вто Фев 01, 2011 1:59 pm

Дължината - Page 2 173160


Последната промяна е направена от gegata на Нед Апр 17, 2011 1:25 am; мнението е било променяно общо 1 път
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  sapuna Вто Фев 01, 2011 2:09 pm

Изобщо не бърка Пена!Това ми се случи на Баниска миналото лято! :cais:

Дължината - Page 2 54bdd24d113912b0

На теца водата е с голяма киселинност и много малко куки работят качествено - няколко часа и гейм овър!
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  cucko Вто Фев 01, 2011 3:02 pm

На Sasame
Дължината - Page 2 013968505-big
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Вто Фев 01, 2011 3:12 pm

Кво е това бре Цуце ?
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Pavkata 1977 Вто Фев 01, 2011 5:07 pm

gegata написа:Колега би ли споменал,какво е особеното толкова на ТЕЦА ,че използвате там по специални куки(серия или в рамото)?Тъи като не съм ходил никога пък ще ми е интересно да го знам.
Благодаря предварително.
Другото,което важи за някои места на ТЕЦ-а е силовият риболов,"или-или",мисля,че на Дунав Гега ситуацията е идентична(знаеш го по-добре от мен).
Слабите куки не издържат на натоварването,а всяко отпускане на аванс е пагубно-закачки,въжета,мрежи.
Pavkata 1977
Pavkata 1977
стара кука
стара кука

Libra
Брой мнения : 88
Регистриран : 07.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  kimi Вто Фев 01, 2011 5:49 pm

cafe13 написа:
kimi написа:Митака някъде има снимка на точно този ченгел ИЗПРАВЕН.Дано не се лъжа-той да потвърди.

Пламка най-вероятно се заблуждаваш,брат,тва са ми любимите куки,с тях ловя навсякъде,като на теца за три дена бяха като нови,а да се изправи такава кука звучи несериозно,редовно ги чупя по реката в закачките,само че там ползавам 4 номер
Пена и аз ги ползвам и ми харесва куката,просто се сетих,че и те дават фира понякога :cais:
kimi
kimi
стара кука
стара кука

Sagittarius
Брой мнения : 616
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  cucko Вто Фев 01, 2011 6:52 pm

Кука номер 5,затова вече не ловя с малки куки защото никога не се зане!
По-добре да си капо от колкото да ти се откачи риба!
Тази кука не е от риба,беше в закачки в драки-дърпах ли дърпах за да скъсам но ето къде е слабото място от цялата линия! Дължината - Page 2 989503
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  gegata Сря Фев 02, 2011 3:10 am

Дължината - Page 2 173160


Последната промяна е направена от gegata на Нед Апр 17, 2011 1:25 am; мнението е било променяно общо 1 път
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Бачо Илия Сря Фев 02, 2011 4:14 pm

Няколко къси поводи за риболов с хранилки "метод фидер". Дължината им е 7-10 см., като левите два са от качествен флуорокарбон 0.35мм. Косъма им е от плетено влакно 0.04мм, а възлите са стегнати на пара. Куките са номера 4 и 6 и от ляво на дясно са Корморан, Сасаме и две Канелета.

Дължината - Page 2 022294305-big

🐟
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Сря Фев 02, 2011 4:29 pm

Бачо Илия,
не са ли ногу дебели и гоуеми пущините за фидер, а за какво ти е тоз вирбел накрая на монтажа. Монтажа за фидера съм го изчистил до дупка.
Тоз монтаж аз лично го ползувам на тоягите от 3.60 , а на фидера с ногу по-финни такъми, па то основното ми на фидера е 0,20.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Бачо Илия Сря Фев 02, 2011 5:01 pm

Virbela написа:Бачо Илия,
не са ли ногу дебели и гоуеми пущините за фидер, а за какво ти е тоз вирбел накрая на монтажа. Монтажа за фидера съм го изчистил до дупка.
Тоз монтаж аз лично го ползувам на тоягите от 3.60 , а на фидера с ногу по-финни такъми, па то основното ми на фидера е 0,20.

Колега, аз писах хранилки "метод фидер", а не прът за фидер. Ето това са ми тоягите за тая хамалогия, като са едновременно са и сподове:

Дължината - Page 2 022294700-big
Дължината - Page 2 022294704-big
Дължината - Page 2 022294713-big

Предполагам че вече е ясно за какво е вирбела- за полублокиран монтаж в силиконовата тръбичка на инлайн-хранилката(50-80 грамови, без захранката)

:bigfish:
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Сря Фев 02, 2011 5:08 pm

Това бачо е друга опера,
с такива телескопи и аз маам с едни макари ДАМ от моята младост и плетеняк за щуките през лятото.
Вирбела си идва на място, както и монтажа.
А понеже съм голям любител на фидера, там работата си отива само на финни монтажи и съответно по-маленки риби се ловят (по-често само си маам).
жив и здрав и много емоции
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Бачо Илия Сря Фев 02, 2011 5:16 pm

И аз съм любител на фидера вече 12-13 години , като риболова с хранилки "метод" съм го разграничил на "Мач метод фидер" и "Спесимен метод фидер"- доста подробно и в отделна голяма тема съм писал в някои други форуми. Ловя и в двата варианта, като в мачовия е точно както го писа по-горе, но монтажа пак е полублокиран а повода е със същата дължина Ф.К, 0.18; куката е по-малка, с лопатка и без косъм; основно- 0.205-0.225 и индикации по върха на пръта.

:fishing5:
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Virbela Сря Фев 02, 2011 5:17 pm

Дължината - Page 2 017519231Към бачо Илия,
изпращам ти моите измислени хранилки за твоя тип риболов. Надявам се, че ще те заинтересуват. Аз лично ловя само по тази схема, като от едната страна на хранилката има шлаух окло 20 см със шапчица накрая и стопер над него на основния повод, а от другия край карабинка със шапчица да закачам вирбела съответно с монтажа.
Оловото дет съм сложил в хранилката гарантира по-лесното засичане на рибата.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Дължината - Page 2 Empty Re: Дължината

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите