горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Силиконови примамки през зимата.

+7
mitaka_8208
майсторчето страхил
vladi_90
digimax
maranzika
bat.galin
riibok
11 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  maranzika Чет Ное 04, 2010 7:20 pm

Краси,за Йовковци и бяла риба просто забрави.То там се лови само пролетно време.Аз предната зима направих 4 излета в търсене на зимното местообитание на бялата риба там и накрая стигнах до извода ,че за да я хвана ,то трябва да я има!Пък тя е по фризерите на разни идиоти(бракониери).Чух случай за това как охраната продала 70кг. бяла риба на местен хотел. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
На Стамболииски обаче можеш да пробваш.Там на Орехите или на Сипеите(Стената) сутрин рано и вечер може да се хване някоя рибка на по-едри силикони.Аз от бая време се каня да отида там да пробвам белите,ама все нещо друго излиза и се разминавам. :wand:
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  vladi_90 Чет Ное 04, 2010 7:29 pm

Да по стамболийски може да се хване някоя бяла дори и към средата на януари,но после нещо става и изчезват или аз немога да ги нямеря но до към началото на януари си ги им по всички скалисти и дълбоки места.Но излизата само сутрин на разсъмване и вечер малко преди са се стамни,но за кой знае колко успешни излети не се надявай много много Very Happy понеже има хора които се грижат в язовира да не остава много много риба Evil or Very Mad
vladi_90
vladi_90
стара кука
стара кука

Aquarius
Брой мнения : 264
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  trophy Пет Ное 05, 2010 6:43 pm

Днес направих малко проби с дроп шота и резултатът не закъсня :fishing1:

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021312735
Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021312736
trophy
trophy
майстор
майстор

Sagittarius
Брой мнения : 25
Регистриран : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  майсторчето страхил Пет Ное 05, 2010 7:29 pm

trophy написа:Днес направих малко проби с дроп шота и резултатът не закъсня :fishing1:
В интерес на истината това монтажче ще мели бръшно :good:
п.п.При мен обаче при ловене от брега няма все още развитие scratch
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  maranzika Пет Ное 05, 2010 7:32 pm

Страхиле,това си е за от лодка.От брега няма как да се ползва,освен ако не е отвесен.Пробвай,аз вече го направих от брега(оня ден на Йовковци пак,но се къса лесно).Затова си требе лодка. :good: И риба отдолу.... :bigfish:
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  майсторчето страхил Пет Ное 05, 2010 7:34 pm

maranzika написа: И риба отдолу.... :bigfish:
Най вече Laughing 🍺
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  bat.galin Пет Ное 05, 2010 10:45 pm

Колеги, има язовири с доста стръмни брегове - примерно вливането на реката в яз. Жребчево, яз. Тича и други.
Или се лови на дроп-шот в дупка от водорасли примерно - все едно щука на тапа, само че без тапата и рибето Wink
Този монтаж е за такива места и е ефикасен при капризна и пасивна риба - това са специално случаите когато водата е студена примерно, като примамката стои на място докато хищникът не я атакува. Верно е , че този монтаж подлага на изпитание вярата на риболовеца в него, но това е така и с всяка примамка...Иска се да се лови - често и по много Very Happy
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  vladi_90 Съб Ное 06, 2010 10:09 pm

Здравейте днес пообиколих по Стамболииски,към 1 слетобяд бях на язовира понятах за блесни на вобрери в по плитки места с надеждата за някои щука да се излъже помятах 2 часа без удар и се отказах седнах на един камъм,изядох половин пакет семки и вече беше към 4 часа слетобяд,преместих се на едни скали за костур и бяла.Дръпнах едно малко костурче което даже и не смимах
след дваисетима минути нещо почука силикона засичам и се оказа бяла риба
Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021327255-big
след малко и тези
Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021327264-big
Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021327267-big
Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021327270-big
взе да се стъмнява вече и последва удар отново и излезна ей тази
Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021327277-big
след няма и пет минути пак удар.този път малкопо малка
Силиконови примамки през зимата. - Page 3 021327279-big
Помятах още малко но нямах удар и така приключи и днешният риболов.
vladi_90
vladi_90
стара кука
стара кука

Aquarius
Брой мнения : 264
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  maranzika Съб Ное 06, 2010 10:26 pm

Ейй как ме закрасти.Сутринта в 6,00ч. съм там. :good:
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  майсторчето страхил Нед Ное 07, 2010 4:22 pm

Хубави белушки , :good: 45479
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  vene mitov Нед Ное 07, 2010 4:42 pm

Ето това е чудесна новина след последните ми 2 излета пълно капо :clap2:
Дай малко повече инфо за примамките ,ако разбира се може :pray:
vene mitov
vene mitov
стара кука
стара кука

Gemini
Брой мнения : 457
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  maranzika Нед Ное 07, 2010 4:44 pm

Аз днес изредих всичките си силикони и НИЩО.Видях да извадят една малка бяла рибка сутринта на рибка(на плувка) и това беше.Костура никакъв го няма.
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  vladi_90 Нед Ное 07, 2010 6:54 pm

Ми силиконите са предимно на Action Plastics понеже са еврини и не те я яд много като го скъсаш,а и имат много добра игра силиконат е доста мек.Ловя ги предимно на шадове от 5-6см има и едни шадове с опашка на тлустер от тях 6см и на най различни тлуистери дтуги които имам по 6-7см.Цветовете са предимно светли жълт и бял най-вече.А пробвал съм с малка рибка която не е задължително да е жива закача се вместо силикон на джигова кука и ипак се хваща.
vladi_90
vladi_90
стара кука
стара кука

Aquarius
Брой мнения : 264
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  vene mitov Нед Ное 07, 2010 7:00 pm

vladi_90 написа:Ми силиконите са предимно на Action Plastics понеже са еврини и не те я яд много като го скъсаш,а и имат много добра игра силиконат е доста мек.Ловя ги предимно на шадове от 5-6см има и едни шадове с опашка на тлустер от тях 6см и на най различни тлуистери дтуги които имам по 6-7см.Цветовете са предимно светли жълт и бял най-вече.А пробвал съм с малка рибка която не е задължително да е жива закача се вместо силикон на джигова кука и ипак се хваща.
:good:
vene mitov
vene mitov
стара кука
стара кука

Gemini
Брой мнения : 457
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  майсторчето страхил Съб Ное 19, 2011 11:02 am

Тук ми хареса нещо ,малко е на руски ,но.... scratch

http://www.kaliningrad-fishing.ru/zhur-sr/2009-12/statja-008.html
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Силиконови примамки през зимата. - Page 3 Empty Re: Силиконови примамки през зимата.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите