горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Блесни за щука

+23
mitaka_8208
майсторчето страхил
vladi_90
инспектора
sribar
trophy
radoslav1951
fishman
dartij
shrek6721
rino71
Gesh_Hunt
Търкал CARP
ribarq_kuku
digimax
sapuna
bat.galin
Afda
Taro
pikefisher
bobo
maranzika
doko
27 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  vladi_90 Чет Юли 08, 2010 8:21 pm

maranzika написа:Владо,тия въртележки на Рублекс колко навътре ги хвърляш и колко дълбоко ги водиш?Щото мислех преди време да си вземам същите,но така и нищо не направих. Embarassed
Вземи си от тея блесни аз на тях най мого щуки имат тая пролет и лято.Малко не са удачни много за Йовкожци защото не са много тежки,бе пак си мятат доста по тежки са от лусокса без отежнение аз ги ползвам основно по корекции и по дичинските баластиерий.А тея Rublex celta са си тежички доста но за разлика от това не са чак толкова уловисти Very Happy
А за цветовете на блесните за всеки водоем си е отделно на мен на един гиол ми вземат само на златиста блесна на същата но сребринта не иска и да я подгони даже.По Росица и по Стамболииски не прави много разлика на най различни си взема
vladi_90
vladi_90
стара кука
стара кука

Aquarius
Брой мнения : 264
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  bat.galin Сря Юли 21, 2010 7:55 pm

Колеги , искам да питам дали какво е вашето мнение за това:

Оказва ли влияние върху броя на празните удари закрепването на тройката на блесната :

- подвижно - стандартното закрепване, както на повечето блесни показани в темата

- неподвижно - прмерно на тройката се нанизва термосвиваем шлаух , награвя се и така тройката спира да се подмятква при водене , подобно закрепване има при Мепс Лусокс, макар и там да е оставена известна свобода на тройката, но идеята е подобна.

Правя уточнението, че говоря само и единствено за въртележки.

Аз считам, че има значение и според мен то е следното.- когато закрепването е наподвижно, това позволява на рибата да се прицели по-добре в примамката и да се закачи при атаката.
В същото време , като че ли не съм наясно с предимствата, които дава подвижността на тройката по време на водене пред неподвижността на тройката, защото е видно , че блесни с неподвижни тройки на пазара няма и вероятно това засяга пряко уловистостта на блесните - ако тези с неподвижна тройка ловяха повече, щяха да се търсят и произвеждат само такива.

Ако някой си е правил такива експерименти, моля да сподели.
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  maranzika Сря Юли 21, 2010 10:25 pm

Тука ме перна на болна тема.
Та говоря за Мепс Аглиа №5.Имам 2 броя.Едната тройката и беше много зле и я махнах и сложих нова с халкичка(както препоръчва П.И.)Другата блесна беше връхлетяна от някаква риба :bigfish: и й счупи тройката.И остана с двойна кука.И пак сложих нова с халкичка и то от яката серия на OWNER.От тогава на тея блесни нямам хваната риба.Имам няколко закачени риби,които в последствие са откачат.Обяснявам си го точно като тебе.Че при удара на щуката тройката отскача някак си и не може рибата да се забоде хубаво.Още малко ще ги пробвам така и накрая ще си ги изработя с нова тел да видя каква ще е разликата.Но и аз мисля че колкото по.неподвижна е тройката,толкова по-добре.
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  bat.galin Сря Юли 21, 2010 10:41 pm

Хм...когато ловя в сравнително бистра вода и/или от висок бряг виждам ясно как се мятка тройката и не мога да си отговоря какъв е проблема scratch :

- неправилно водене: примерно тази блесна иска да се води само и единствено с неподвижен връх на спининга.

- така трябва : мяткайки се, тройката закача всичко в периметър/окръжност по-голям от периметъра, който описва листото по време на въртене.

- така му се връзва сметката на производителя : а който иска, да си сменя тройките и да си ги обездвижва.

- калпава блесна : само при ментетата се мятка тройката при водене

- калпаво задвъдично устройство : може и това да е, но ракиите ги пие кат вода...с една дума - все още за нещо става поне ::pirat::
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  майсторчето страхил Сря Юли 21, 2010 11:01 pm

За обикновенните блесни незнам обездвижването дали има ефект ,но при "спинари" ли как там им викаха обездвижването на тройката води до по малко уплитания.
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  mitaka_8208 Нед Сеп 05, 2010 7:14 pm

да кажем че когато си гони щуката си взима на всичко. днес имах слука и на обикновенна блесна и на воблер и на тапата. :fishing: :good: :danceee:
mitaka_8208
mitaka_8208
стара кука
стара кука

Leo
Брой мнения : 238
Регистриран : 01.09.2010

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  vulsy Нед Сеп 05, 2010 7:42 pm

Точно казано,и аз бях там и аз хващах :icefishing: . :bira:
vulsy
vulsy
стара кука
стара кука

Capricorn
Брой мнения : 262
Регистриран : 01.07.2010

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  Бачо Илия Вто Апр 05, 2011 2:22 pm

mitaka_8208 написа:да кажем че когато си гони щуката си взима на всичко. днес имах слука и на обикновенна блесна и на воблер и на тапата. :fishing: :good: :danceee:

Да, така е:



:bigfish: :bigfish: :bigfish:

Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  dartij Вто Апр 05, 2011 4:18 pm

http://www.predatorfish.freehosting.bg/
Я вижте това .Може да е полезно на някой.Сайта е създаден преди 3 седмици.
Блесни за щука - Page 3 844367 Блесни за щука - Page 3 597324
dartij
dartij
стара кука
стара кука

Scorpio
Брой мнения : 141
Регистриран : 17.09.2009

http://dartij@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  eroucma Съб Сеп 03, 2011 9:57 pm

Ще позволите ли малко да UP-на темата и да помоля за още информация за уловисти блесни. Все пак никой не се е родил научен, а с питане и до Цариград се стига- така че аз питам " Колеги кои са ви успешните примамки при улова на щука ".
Благодаря предварително на отзовалите се. Блесни за щука - Page 3 331891
eroucma
eroucma
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 598
Регистриран : 23.08.2009

https://www.facebook.com/profile.php?id=1011700635

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  viktor_Qntra Съб Сеп 03, 2011 11:49 pm

На мепс аглиа лонг 4 ка имам доста щуки както и на моска номер 3и4 чисто бели.Ако питаш за воблери на голди вибромакс дребните скачат като луди.Аз мога да кажа само това пробвай на блесните на тройките да вържеш нещо червено.При мен така ударите се увеличиха.Нека някой по напреднал спинингист да каже например maranzika
viktor_Qntra
viktor_Qntra
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 252
Регистриран : 29.01.2011

Върнете се в началото Go down

Блесни за щука - Page 3 Empty Re: Блесни за щука

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите