горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Помощ за начинаещ рибар

2 posters

Go down

Помощ за начинаещ рибар Empty Помощ за начинаещ рибар

Писане  lyubo Вто Сеп 25, 2012 6:27 am

Здравейте на всички. Първо извинявам се ако не съм уличил мястото на темата, моля модератора да я премести.
Да ви се представя: казвам се Любомир Данков от Сливен съм и имам нужда от вашата помощ. Не съм ходил за риба от +-15 години, а вече много ме човърка и съм решил твърдо имам ли време да съм на реката.
Кажете ми от-къде да започна- какви такъми да си купя за начало прът, макара, плувки, кукички, корди и т.н. понеже нещата в риболова като навсякъде нямат нищо общо с това преди 15 г.Какво ще ми препоръчате като марки/модели на долу-горе сносна цена като за начало.
ПП: И ако знаете някое хубаво място за рибка край Сливен където да се отиде ще съм благодарен да споделите. А може и да отидем заедно Very Happy
lyubo
lyubo
новак
новак

Aquarius
Брой мнения : 3
Регистриран : 25.09.2012

Върнете се в началото Go down

Помощ за начинаещ рибар Empty Re: Помощ за начинаещ рибар

Писане  maranzika Вто Сеп 25, 2012 8:35 am

Привет.
Какъв точно риболов смяташ да практикуваш.Ориентирай се за местата където ще ходиш най-често и каква риба има там.И дали ще ходиш за по няколко часа или ще ходиш с преспивания и т.н.
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Помощ за начинаещ рибар Empty Re: Помощ за начинаещ рибар

Писане  lyubo Вто Сеп 25, 2012 6:41 pm

Риболова ще е главно из региона на Сливен: на каналите, на р. Тунжа и по някой язовир. И аз не-знам още къде, все още не-знам тука къде има места за риболов.Предполагам рибата ще е червенопера, каракуда, шаран, каквото излезе. За приспиване засега няма да е, но по нататък и с приспиване ще е, понеже преди сме се събирали компании и е голям кеф
lyubo
lyubo
новак
новак

Aquarius
Брой мнения : 3
Регистриран : 25.09.2012

Върнете се в началото Go down

Помощ за начинаещ рибар Empty Re: Помощ за начинаещ рибар

Писане  maranzika Вто Сеп 25, 2012 6:46 pm

Ами вземи си някой мач и макарка и си лови на плувка.Митака може да ти е от полза в намирането на евтини и хубави такъми. Wink
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Помощ за начинаещ рибар Empty Re: Помощ за начинаещ рибар

Писане  lyubo Вто Сеп 25, 2012 6:58 pm

Оня ден си поръчах една пръчка и една макара на Dunlop. Надявам се да са читави. Може ли дами дадеш някакви контакти на колегата който каза Митака да го попитам какво може да ми предложи.
lyubo
lyubo
новак
новак

Aquarius
Брой мнения : 3
Регистриран : 25.09.2012

Върнете се в началото Go down

Помощ за начинаещ рибар Empty Re: Помощ за начинаещ рибар

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите