горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Направа на изкуствени примамки

+33
Tolio
snegk
berger
Ribar_97
gegata
viktor_Qntra
КИРО
Makedoncheto
vulsy
mitaka_8208
lerexis
бай Мецан
a21
boev_i
TONI
инспектора
s_kala
trophy
vladi_90
daniel_g
Gesh_Hunt
radoslav1951
fishman
sapuna
riibok
Taro
digimax
golf69ko
doko
cafe13
ribarq_kuku
Afda
pikefisher
37 posters

Страница 2 от 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  riibok Пон Яну 04, 2010 11:34 am

Абе гледах,цъклих се,па наточих каничка с винце/руйно/,нали тъй пише в инструкциите за гледане,дано видя нещо,освен бял екран,ама йок... Wink
riibok
riibok
стара кука
стара кука

Capricorn
Брой мнения : 190
Регистриран : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  bat.galin Пон Яну 04, 2010 11:49 am

верно, че малко "куцо" ...пуска се и се спира от бутончето долу в ляво, а не от бутончето в средата...поне при мен работи така...
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  sapuna Пон Яну 04, 2010 1:41 pm

Преди две и косур години бях постнал ей тази темичка,та се сетих да я предтавя и тук:

Май много взех да се ровя из този раздел,но просто няма как да не я пусна тази тема.Едно от любимите ми занимания е да се ровя из руските риболовни сайтове,да чета,да си пиша из форумите и въобще да се наслаждавам на професионализма на братушките.Едно нещо ми грабна окото веднага-Девонът.Имам такава джаджа в куфарчето си,но чесно да си кажа никога не съм я използвал.Ще ми е интересно да науча основните начини на риболов с него,разновидности и най вече каква риба би го подгонила!
За любителите самодейци си поиграх да преведа някой ред от статията "Девоны сегодня". на В.Власенко,




................
ДА СИ НАПРАВИМ ДЕВОН

Отделеното внимание на девоните в тази тема не е случайно.Те се явяват една от най любопитните спинингови примамки /по мнение на автора Владимир Одношивкин,съвсем незаслужено забравени/.Девонът притежава изключителни качества,в определен смисъл много близки до "връщащите" се блесни/кролери/.Изпозването им е много широко-от самостоятелна примамка,до комбинация с клатушки,въртящи се блесни и кастмастъри.Девонът е причислен от руските майстори към така наречените "незацепляйки",т.е. незакачащи се блесни!

Наред с домашната направа на воблери и блесни има хора,които достойно се справят и със строежа на девони.Наскоро попаднах на една такава статия,видя ми се интересна и реших да споделя технологичния процес!Всичко,което е необходимо за изработката се намира под ръка на всеки един от нас.
И така:

Инструменти:

1.Ножовка за метал
2.Дрелка и свредло ф1мм
3.Ножица за ламарина
4.Поялник
5.Клещи

Материали:

1.Стоманизирана,неръждясваща тел ф0,8-1мм с дължина 10-12см
2.Монета от 5 или 10ст/зависи от големината на девона/
3.Продълговато елипсовидно олово 1/2 унция (~14 г)
4.Пластмасови или силиконови перли /желателно червени/

Описанието на изработката Ви го представям под формата на снимков материал.Мисля,че няма нужда от повече обяснение!

Направа на изкуствени примамки - Page 2 17221_971 Направа на изкуствени примамки - Page 2 17222_001 Направа на изкуствени примамки - Page 2 17223_035 Направа на изкуствени примамки - Page 2 17229_472 Направа на изкуствени примамки - Page 2 17231_534

...............................
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  riibok Вто Яну 05, 2010 8:43 am

Аз само да попитам-някой пробвал ли се е с "девони",че ми е много интересно?Знам,че е една от най-непопулярните примамки в България,може-би поради липса на достатъчно информация.Извинявам се,че темата поема леко в друга насока!
riibok
riibok
стара кука
стара кука

Capricorn
Брой мнения : 190
Регистриран : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  maranzika Вто Яну 05, 2010 6:42 pm

Познавам един,който миналата година доста поупорства на девоните,но без резултат.Те братушките толкова много риба имат,че на всичко ловят.
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  fishman Вто Яну 05, 2010 7:03 pm

Подобие на тези девони описа и шурята в Германия били хит само че техните приличат на воблер с водогребен винт на носа а
в задната част две троики една след друга.Според мен във самия винт има някъква тънкост,моторът на лодките вдигат рибата от дъното,може би перката която представлява това отпред издава и специфичен звук който кара рибата да се насочи към него определено ще е интересно да се научи нещо за тези девони
fishman
fishman
стара кука
стара кука

Брой мнения : 589
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  майсторчето страхил Вто Яну 05, 2010 7:11 pm

С тея перпилятори(девони) на руския риболовен канал ловяха предимно распери,но аз мисля да скалъпя един за проба,пък каквото се хване.Споменаха че трябва да ползваш два вида перки,едната да върти на ляво ,другата на дясно,по този начин не се пресуква влакното.Примерно,мяташ 20-30 пъти с единия,след това мяташ с другия та да се разсуче засуканото от предния Laughing scratch
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  ribarq_kuku Вто Яну 05, 2010 7:14 pm

майсторчето страхил написа:С тея перпилятори(девони) на руския риболовен канал ловяха предимно распери,но аз мисля да скалъпя един за проба,пък каквото се хване.Споменаха че трябва да ползваш два вида перки,едната да върти на ляво ,другата на дясно,по този начин не се пресуква влакното.Примерно,мяташ 20-30 пъти с единия,след това мяташ с другия та да се разсуче засуканото от предния Laughing scratch
Това е добър чалъм :kuka: :oky:
ribarq_kuku
ribarq_kuku
стара кука
стара кука

Брой мнения : 543
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  sapuna Вто Яну 05, 2010 7:15 pm

fishman написа:Подобие на тези девони описа и шурята в Германия били хит само че техните приличат на воблер с водогребен винт на носа а
в задната част две троики една след друга

Това ли е?

sapuna написа:PROBAIT - ВОБЛЕРИТЕ С ТУРБИНКИ

Направа на изкуствени примамки - Page 2 2388fpro

PROPBAIT или воблерите с турбинки са повърхостно работещи примамки при динамична проводка.С тях може да се облавят малки затворени пространства при по бавно и настоятелно водене,а също така да се търси риба в обширни водни пространства при по висока скорост на прибиране.Турбинката/ките мощно и звучно брули водната повърхност и по тази причина този вид воблери са актуални и при ветровито време и силно вълнение!
Характеризират се с продълговат цигарообразен корпус,в някои частични случаи леко разтеглен в пресекателната хоризонтала.Халкичката за привързване е разположена в центъра на предната част.Някои модели са снабдени с турбинка само в единия край/преден или заден/,а други са с две.

Бавната проводка на воблера,с кратки паузи и промяна на посоката е резултатна при риболов на костур и бяла риба.Бързото водене в по плитки водоеми определено провокира интереса на щуката!Някои модели имат утежнение в задната си част,което позволява в определени случаи да се експериментира така наречената проводка "спасение"/вълнообразно движение на примамката/.С пропбейта може да се лови както на водоеми с течение,така и на такива без,при дълбочина от 15-20см до 2-5м.Има удари на щука при дълбочина и над 5м.Възможностите са тя да се е вдигнала от шума или да е гонела дребосъците в горните водни слоеве.Важното в случая е да се запомни,че тази примамка е резултатна,само когато хищника се храни на повърхноста-това най често е през летния период!

Въпросът,какво оприличава този воблер е спорен!Най вярното според мен обяснение е мишка!На места,където има щука,определено мишката е включена в нейното меню.Всеки от нас е виждал как мишлето вместо да пробяга определен участък предпочита да го преплува на 30-40см от брега.В такъв момент то е обект на атака.Може би тук се крие разковничето при риболов с пропбейти-с каква скорост плува мишока,каква е реакцията му при неуспешно нападение и кои са най честите му траектории при движение.Ако е необезпокояван и се чувства недосегаем то плуването му е праволинейно и бавно.Ако обаче усети заплахата то ускоравя скороста и мени посоката.От подобни наблюдения би следвало да се вадят изводи за начин на водене и избор на водоем!

Направа на изкуствени примамки - Page 2 2388cf1f09a12bd293c9862be4950c86e181

Някои от тези воблери са изработени с леко сплесната предна част или с вертикален отвор в тялото,което им придава жива игра за разлика от тези с конусовидно изострените краища.При повечето модели турбинките/ката са така съобразени с големината на тялото и размера на куките,че играят и допълнителна предпазна роля.Т.е.,трудно би се закачила тази примамка.Използваните влакна са стандартно използваните в спининг риболова.Привързването е директно за халкичката.В повечето случаи използването на карабинка променя баланса и предната турбинка променя играта на воблера.

Основни модели воблери с турбики: Danton Spesial; Boy Hawdy; Hardworm Top Water; Hellraiser; Spinner Minnow; Dying Flutter; A.C. Shiner 203; Jerk 'N Sam.

Визуална представа за начинът им на работа :




Направа на изкуствени примамки - Page 2 2388lc-splashtail
Направа на изкуствени примамки - Page 2 2388probait
Направа на изкуствени примамки - Page 2 2388thornwood-propbait


Статията достига до нас,благодарение на MARAT
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  ribarq_kuku Вто Яну 05, 2010 7:28 pm

Това брамчи като трактор бе :clap2: :clap2: :clap2: ади Маранзика почваи ги с серино производство струва ми се удачно като за тебе :fishing3: и щтуките


Последната промяна е направена от ribarq_kuku на Вто Яну 05, 2010 7:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
ribarq_kuku
ribarq_kuku
стара кука
стара кука

Брой мнения : 543
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  fishman Вто Яну 05, 2010 7:28 pm

Нещо такова само че задната част представляваше две тройки запоени една зад друга възможно е да играят ролята на балансьор
вместо втори винт въртящ се в обратната посока,за съжаление го нямам за да го покажа
fishman
fishman
стара кука
стара кука

Брой мнения : 589
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  maranzika Вто Яну 05, 2010 7:48 pm

ribarq_kuku написа:Това брамчи като трактор бе :clap2: :clap2: :clap2: ади Маранзика почваи ги с серино производство струва ми се удачно като за тебе :fishing3: и щтуките
Недко,ама хич не ми се занимава с тия гадове.Не че няма да станат,ама със сигурност няма да ловя с тях.Аз започвам обикновенно с въртящи блесни,после клатушки и накрая воблери.Дори и да ги имам в кутията едва ли ще бъдат ползвани.
Сега съм на тема воблерчета за кефал и пъстърва. Very Happy Very Happy Very Happy
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  ribarq_kuku Вто Яну 05, 2010 8:39 pm

За щтуки ми изглеждат доста привлекателни и с тоя звук който издават направо са СУПЕР affraid :bira:
ribarq_kuku
ribarq_kuku
стара кука
стара кука

Брой мнения : 543
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  майсторчето страхил Вто Яну 12, 2010 9:53 pm

След закупуването на новото спининг оборудване реших да понаправя някой опит за нови железарии.Идва сезона и трябва да понапрая някоя и друга бъзикня scratch .Засега избарах 3 колебалки и 3 въртящи(с медни листенца) .

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016866971

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016866983

Полирване със шлайф- паста и парцал

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016904809

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016904811

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016904812

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016904814

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016904815

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016904803
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  radoslav1951 Вто Яну 12, 2010 10:19 pm

Ейиии Майсторче , страшен си , май ще те моля за една блесна...!!! :oky: :oky:
radoslav1951
radoslav1951
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 734
Регистриран : 20.09.2009

http://kefalbg.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  Gesh_Hunt Вто Яну 12, 2010 10:25 pm

Майсторе, клатуните много арни бе!!!
Какви грамажи са?
Идеята със червения шлаух също ще носи успехи.
Понеже съм вързан в ръцете, ще пробвам поне да снабдя куките на купешките клатуни с таквизи шлаухи.
Gesh_Hunt
Gesh_Hunt
майстор
майстор

Aquarius
Брой мнения : 45
Регистриран : 17.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  майсторчето страхил Сря Яну 13, 2010 2:14 pm

Gesh_Hunt написа:
Какви грамажи са?
Несъм ги мерил колко са scratch ,направо режа тенекето и каквото излезе на тегло.Все пак гледаш да има някаква симетрия и пропорция.Подариха ми една книжка на МЕПС и днес гледах какво мога да скопирам Wink ,има много готини железарии :good:
Тук снимах някои неща,могат с малко време и извесни усилия да се направят някои подобрения по наши блесни,ако могат да се копират донякъде, разбирасе Laughing :good:

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016913516

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016913514

Направа на изкуствени примамки - Page 2 016913518
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  maranzika Сря Яну 13, 2010 5:39 pm

майсторчето страхил написа:
Несъм ги мерил колко са scratch ,направо режа тенекето и каквото излезе на тегло.Все пак гледаш да има някаква симетрия и пропорция.
Точно.Аз правя същото.
Гоше колко грама ти трябват и с каква форма да пробвам нещо? Wink Wink Laughing
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  riibok Чет Яну 14, 2010 9:01 am

Браво,Майсторче!Голямо удоволствие е да сътвориш примамка :good:
Maranzika,не съм Геша,брат,ама ако може и аз да се натисна Embarassed-една въртушка,медна,8-10 гр.,пък аз ще си платя,черпя,бартер или каквото кажеш...
riibok
riibok
стара кука
стара кука

Capricorn
Брой мнения : 190
Регистриран : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  maranzika Чет Яну 14, 2010 5:59 pm

riibok написа:-една въртушка,медна,8-10 гр.,пък аз ще си платя,черпя,бартер или каквото кажеш...
Абе кво черпене бре?Ти луд ли си?
Това въртележка или клатушка ти трябва?
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  riibok Пет Яну 15, 2010 9:22 am

Въртаща!Клатушките не са ми призвание нещо scratch Пък,ако искаш и клатушка направи,а аз като хвана рибка с железата,обещавам да ги снимам Wink
riibok
riibok
стара кука
стара кука

Capricorn
Брой мнения : 190
Регистриран : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  bat.galin Сря Яну 20, 2010 1:36 pm

Tака правят руснаците т. нар. "поролонови" примамки , за които се използува най-често дунапрен или други порести материали.
както се вижда от фото.15 , закрепват се за куката последством парче плетено влакно, така че не изхвърляйте "брадите" Wink
примамките се закрепват на чебурашки и се ползват за джигов риболов.

Направа на изкуствени примамки - Page 2 017021140

Направа на изкуствени примамки - Page 2 017021143

Направа на изкуствени примамки - Page 2 017021144

Направа на изкуствени примамки - Page 2 017021146

Направа на изкуствени примамки - Page 2 017021139

Направа на изкуствени примамки - Page 2 017021148

Направа на изкуствени примамки - Page 2 017021150


Последната промяна е направена от bat.galin на Пон Окт 17, 2011 9:30 am; мнението е било променяно общо 1 път
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  riibok Чет Фев 04, 2010 6:38 pm

Здрасти!Да не отварям нова тема,че да попитам...
Някъде бях чел нещо си за фосфорна боя и си зададох въпроса:е ли възможно да мацна някои модели силиконови примамки с такава и дали аджеба ще издържи примамката,без да се наруши целостта й/ами ако е на ацетонова основа/,а и колко ли време ще издържи без да се обели фосфора?!Май и спрейове имало такива scratch
Че тъй де.Не,че ми е да се занимава,щот си нямам работа,а просто някои примамки нямат фосфорни модели,а са доказано уловисти.
Поздрави!
riibok
riibok
стара кука
стара кука

Capricorn
Брой мнения : 190
Регистриран : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  bat.galin Чет Фев 04, 2010 6:49 pm

здр. , с подобни бои ( фосфоресциращи) се оцветяват джиг-главите ( поне това знам аз),
вкл. и им се лепят очички, а примамката си играе ролята на тяло.
такива глави са добре видими на при ниска осветеност и за мен са по-уловисти от неоцветените...а спрейовете може би са удачни за третиране на тялото, но с тях все още нямам опит.
bat.galin
bat.galin
Модератор
Модератор

Брой мнения : 1652
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  maranzika Чет Фев 04, 2010 7:47 pm

Иво,за спрея нищо не мога да кажа.Просто опитай.
Друго което ми идва на акъл:има едни силиконки(не помня марката,но ако искаш ще проверя) в които има вградени две малки фосфоресциращи топчета.Просто ги вадиш от там и ги поставящ в твоите силиконки.И те ще се забелязват надълбоко. :good:
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Направа на изкуствени примамки - Page 2 Empty Re: Направа на изкуствени примамки

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите