горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

+9
pikefisher
НИКИ ВЕЛЕВ
fishman
sapuna
ribarq_kuku
cafe13
maranzika
golf69ko
eroucma
13 posters

Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  eroucma Сря Сеп 09, 2009 3:51 pm

Здравейте колеги, искам да ви се оплача, а и същевремнно да ви попитам за съвет.
Та значи от неделя чакам да спре дъжда за да сляза долу по реката покрай моста на Мавриков и да ги видя има ли ги още онези онези диви мренки и кефалчета дето кълват на черен червей у мътна вода :fishing: и разбира се още от зарана се тръснах аз на едно от доходните ( поне според мен ) места и заметнах две дънни с малко оловце за да може полекичка да си го мести течението и зачаках. Да ама забравих да спомена че до това място се стига през едни луди шубраци и по тази причина бях затегнал аванса на макаричките. Та отначало ми потръгна добре и две мренки наминаха да ме видят ко прая и едната даже я покахих довечера на гости да се видят с баща ми на по бира. И по едно време съм се заблеял аз на една страна и чувам как нещо изшумолява и гледам че едната ми дънна се изнизва през чаталчето. И докато припна аз ( понеже съм кат мечка тромав) и макарата се заклеши в разклонението на чатала. И тогава вече чух един доста неприятех шум, и влакното взе да излиза свободно. Пробвах разбира се да го поспра с ръка ама кел файда. И рибата си замина ( с 50 метра влакно някъде - не че ми е за него ама ще се оплете някъде и ..... ) тъй де и рибаат си замина и макарата си счупих и пръстиет си на кордата срязъх и направо :wand: тя рибата да е жива и здрава а и порязаното ще мине ами я кажете де могат да ми видят макаричката и колко може да и струва ремонта? Предполагам че аванса и е заминал защото тя си навива, ама срешнели някаква съпротива при навиването и почва да отърва и да се развива свободно.

П.П. А и после като се оплаквах на заминаване на един възрастех риболовец и той ми спомена че на тоз дебелия черен червей дето съм заложил нищо чудно някой сомак да ме е навестил. Аз незнаех че там може да има сом, а и да ми клъвне през деня :evo:
eroucma
eroucma
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 598
Регистриран : 23.08.2009

https://www.facebook.com/profile.php?id=1011700635

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  golf69ko Сря Сеп 09, 2009 4:56 pm

каква е макарата?Покажи я ако можеш
golf69ko
golf69ko
майстор
майстор

Gemini
Брой мнения : 26
Регистриран : 03.09.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  maranzika Сря Сеп 09, 2009 6:02 pm

golf69ko написа:каква е макарата?Покажи я ако можеш

И ако мога ще ти я поправя.Нямаш грижи.
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2815
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  eroucma Сря Сеп 09, 2009 6:15 pm

сега не съм при въдиците си колеги, но утре ще гледам да я щракна и ще кача тука снимката. :oky:
eroucma
eroucma
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 598
Регистриран : 23.08.2009

https://www.facebook.com/profile.php?id=1011700635

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  cafe13 Сря Сеп 09, 2009 6:35 pm

Ам да ти кажа може и някой шараняга та ти е харесал червея,там и мрени по 2кг има да знаеш и шаран 4кг сме вадили
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  ribarq_kuku Сря Сеп 09, 2009 11:51 pm

Според мен колега ти е заминало голямото зъбно колелце и освен с ново почти нема оправия,аз лично съм ремонтирал такива колеленца но когато рабетех във воения завод ,а там машините ми бяха под ръка сега мисля че немога да помогна освен със савет как мои да се ремонтира с подходяшта машина :bira: :bira: :bira:
ribarq_kuku
ribarq_kuku
стара кука
стара кука

Брой мнения : 543
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  sapuna Чет Сеп 10, 2009 1:14 am

За`би ремонта!
Давай монитора и да те задомявам с макаре! Wink Very Happy
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  eroucma Чет Сеп 10, 2009 10:10 am

sapuna написа:За`би ремонта!
Давай монитора и да те задомявам с макаре! Wink Very Happy
А тука нещо не разбрах какво искаш да кажеш. Може би понеже съм малко сънен още Sleep
eroucma
eroucma
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 598
Регистриран : 23.08.2009

https://www.facebook.com/profile.php?id=1011700635

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  fishman Пет Сеп 11, 2009 6:13 pm

Ако е до20-30лева не си заслужава да я поправяш пиши я ветеран и си вземи нова 🍺
fishman
fishman
стара кука
стара кука

Брой мнения : 589
Регистриран : 21.08.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  eroucma Пет Сеп 18, 2009 1:20 pm

Мерси на всички за отзивчивостта, макаричката е поправена, само че я оправи баща ми- незнам как. :fishing1:
eroucma
eroucma
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 598
Регистриран : 23.08.2009

https://www.facebook.com/profile.php?id=1011700635

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  НИКИ ВЕЛЕВ Пет Окт 30, 2009 9:51 pm

здавейте колеги искам да ви попитам нещо и същевременно да ми дадете съвет.като си купиш макара за около 40-50лева и на 5-6 ходения за риба и се шчюпи.следователно я връщаш в магазина за рекламация и от там ти кажат че има производствен дефект и това е причината какво следва дасе направи.според мен трябва дасе подмени или да пиа една стодена вода.в моя случеи е така ще пия една студена вода и парите отиват на боклука.спорет мен не трябва дае така.
НИКИ ВЕЛЕВ
НИКИ ВЕЛЕВ
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 59
Регистриран : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  pikefisher Пет Окт 30, 2009 10:06 pm

Май ще се разминеш с парите. Пък дано ти ги върнат ама докато ги накараш...
pikefisher
pikefisher
стара кука
стара кука

Брой мнения : 274
Регистриран : 12.09.2009

http://gorna-sportist4e.find-forum.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  radoslav1951 Пет Окт 30, 2009 10:15 pm

НИКИ ВЕЛЕВ написа:здавейте колеги искам да ви попитам нещо и същевременно да ми дадете съвет.като си купиш макара за около 40-50лева и на 5-6 ходения за риба и се шчюпи.следователно я връщаш в магазина за рекламация и от там ти кажат че има производствен дефект и това е причината какво следва дасе направи.според мен трябва дасе подмени или да пиа една стодена вода.в моя случеи е така ще пия една студена вода и парите отиват на боклука.спорет мен не трябва дае така.

Да си виждал колега , някой рибарски магазин да попълва гаранционна карта , или поне да дава касова бележка....???? Ама си мълчим и си купуваме сакън да не обидим продавача ,сякаш ни я подарява , а не продава!Ние сме си виновни , защото си мълчим . Аз знам на какви цени се снабдяват , и на какви продават , затова предпочитам складовате , а не магазините . Може ли магазина да взима 70 / 80 % печалба......???
radoslav1951
radoslav1951
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 734
Регистриран : 20.09.2009

http://kefalbg.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  НИКИ ВЕЛЕВ Пет Окт 30, 2009 10:38 pm

чичо СЛАВИ прав си.ще мача да видя какво ще стане но не е чесно вече ще тарся тякива дето дават гаранциа ако има де такива но щесе намерят и само от тях ще пазарувам.как да дадеш повече пари за макара и недаиси боже да стане нещо с нея и какво за боклукали .чичо СЛАВИ неме позна аз съм никито на ТОНКАТА от правда.
НИКИ ВЕЛЕВ
НИКИ ВЕЛЕВ
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 59
Регистриран : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  НИКИ ВЕЛЕВ Пет Окт 30, 2009 10:41 pm

пак за печалбата ние сме виновни защото има толкова други магазини кадето има стоки на по добри цени.
НИКИ ВЕЛЕВ
НИКИ ВЕЛЕВ
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 59
Регистриран : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  radoslav1951 Пет Окт 30, 2009 10:50 pm

НИКИ ВЕЛЕВ написа:чичо СЛАВИ прав си.ще мача да видя какво ще стане но не е чесно вече ще тарся тякива дето дават гаранциа ако има де такива но щесе намерят и само от тях ще пазарувам.как да дадеш повече пари за макара и недаиси боже да стане нещо с нея и какво за боклукали .чичо СЛАВИ неме позна аз съм никито на ТОНКАТА от правда.

Прав си Ники! Не те познах , извинявай! Но писането си го потвърждавам....трябва да се внимава като се купува :законите са за всички , не само за купувачите! Продавачите също са длъжни да спазват законите , не само да ни дерат с усмивка и да си мислят , че ние пасем трева!!! Wink Wink
radoslav1951
radoslav1951
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 734
Регистриран : 20.09.2009

http://kefalbg.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  todor2662 Съб Окт 31, 2009 6:46 am

Коко донеси я да я видим,може и да стане. :oky:
todor2662
todor2662
стара кука
стара кука

Scorpio
Брой мнения : 1331
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  НИКИ ВЕЛЕВ Нед Ное 01, 2009 1:10 pm

ТОШКА щея донеса ама ми казаха че имало шупла и тя била потрошила зъбните колелета и неможела дасе оправи.трябва първо дасия взема и да видим как щесе разберем за макарата.според мен трябва дасе подмени за връщане на пари не говоря а дасе вземе друга може и доплащане защото такава същата неискам.
НИКИ ВЕЛЕВ
НИКИ ВЕЛЕВ
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 59
Регистриран : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  ribka Съб Ное 07, 2009 10:48 pm

Коки така е брат,и на мен са ми се чупили не 1 или 2.Ама кво да се прави ,купуваме си и това е
:oky:
ribka
ribka
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 57
Регистриран : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  Митев Нед Ное 08, 2009 9:12 am

radoslav1951 написа:......................... Може ли магазина да взима 70 / 80 % печалба......???

Laughing Laughing Не казваш 200-300 % Wink
Митев
Митев
стара кука
стара кука

Aquarius
Брой мнения : 85
Регистриран : 19.08.2009

http://sicarp.free.bg/

Върнете се в началото Go down

Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка Empty Re: Ех да е'а ма'му. Прецаках си любимата макаричка

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите