горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

+29
ivan ilarionov
п.... ......в
Pepi
Virbela
Steve G
Peho_maistora
siraka.bg
майсторчето страхил
speedo1
yavor70
TONI
genadi_74
koko47
snegk
КИРО
cucko
misho
sapuna
sribar
maverik77
Бачо Илия
todor2662
инспектора
dodo16
daniel_g
cafe13
Diman
Julian82
gegata
33 posters

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  dodo16 Вто Апр 19, 2011 12:59 pm

genadi_74 написа: аз тръгнах основно,за да изпробвам караваната,която купихме преди месец,а иначе знаех,че времето ще е студено и надали ще имам голям успех,но само не разбрах ти откъде разбра,че съм хванал мряна???? :fishing: :fishing: :fishing: ,това наистина ме учуди доста,не помня да съм писал за това
Very Happy Постоянно получавам инфо за региона. И кучетата ме познават.
А един от факторите за успешен риболов е избора на подходящо дъно. Различните видове риба се придържат към места с различни по релеф и състав грунтове. В случая си улучил подходящо за мряна. Има в съседство и по-добри места, но при различни водни стоежи и местата са различни. Единственния начин да натрупаш опитност за кратко време са разговори с местните рибари и наблюдаване на местата при маловодие.
Мряната по принцип предпочита по-каменист грунд, за разлика от шарана , платиката и т.н. При хищните риби играят роля други фактори.
пп. по-нагоре към "бялата пръст" миналото лято изпуснах около 8-10 кг бял амур. :wand:


Последната промяна е направена от dodo16 на Вто Апр 19, 2011 3:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
dodo16
dodo16
стара кука
стара кука

Taurus
Брой мнения : 101
Регистриран : 29.12.2010

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Вто Апр 19, 2011 1:39 pm

Ето един монтаж за толустолоп за река!!!Монтажа за риболов на толстолоб саморъчно направен от руския ни колега Дима.
Виждами се малко груб за мене!Но това е Лично мое мнение!

Взимаме една дъска , на дъската забиваме три гвоздея
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246963499
Взимаме тел за лозе и я огъваме с клещи
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246963624
и от центъра между гвоздейте я огъваме
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246964064
около всичките три гвоздея
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246964174
ето какво трябва да се получи
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246964217
загъваме крайщата
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246964252
но не до края защото тук ще поставим куките
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246964536
махаме част от втория край
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246964590
отрязваме късчета от термошлаух
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246965904
вдяваме
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246965945
и със запалката нагряваме крайщата за да не може да се изхлузи
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246965973
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246966074
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246966142
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246966302
и се получава този скелет
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246966302
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246966356
а ето и другия вариант
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 1246966422

Като пред този монтаж се слага плоско инлайн олово 100-150 грама. Дълги години е употребяван и за други мирни риби като шаран и амур като се слага каша !!!!

А ето самия монтаж във деиствие!!!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Сря Апр 20, 2011 10:23 am

аз пък мислех,че толстолоб се хваща само на търмък Гега,но явно има много още да уча,а иначе все казвате да питаме месните за риболова на Дунав,но те като гледам все с лодки и мрежи си ловят и не знам до колко биха помогнали със съвет,но пък ми е близко и когато пуснат риболова,всяка седмица ще се уча там
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  майсторчето страхил Сря Апр 20, 2011 12:16 pm

Този монтаж обаче с тапата незнам дали ще действа на течение scratch
майсторчето страхил
майсторчето страхил
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 2699
Регистриран : 14.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Сря Апр 20, 2011 12:25 pm

майсторчето страхил написа:Този монтаж обаче с тапата незнам дали ще действа на течение scratch

До кът не се пробва ,няма как да разберем!Щом хората във Русия ловят с него на река-трябва да има ефект и при нас!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  koko47 Сря Апр 20, 2011 4:57 pm

този метод го използваме на Шуменският язовир и дава резултати,фидер захранка и топчета студиопор-бял
koko47
koko47
новак
новак

Aries
Брой мнения : 4
Регистриран : 04.03.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Сря Май 04, 2011 6:40 pm

Специално издание!!!!За колегите(те си знаят)!Черешка от тортата!
На откриването(след забраната)-няма начин да нямате успех.ТА:-вземате стари (средни) зърна царевица,без да ги белите,без да ги варите(около 15-20 броя).Слагате на котлона захар и я карамелизирвате заедно със тези зърна.Оставете ги след това 1 ден да престоят във жълтъка на яйцето!
Както съм писъл за стръв пролета само суха или сварена царевица-дали ще са на косъм или на куката нанизани сложете между тях(посредата) по едно зърно царевица от карамелизираните!И после след излета споделете(ма непремено)!
Личен начин на риболов!
:bigfish: :bigfish: :bigfish:
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Сря Май 04, 2011 7:53 pm

eй Гега ти си като Ути Бъчваров за рибите бе човекVery Happy))) ,аз лично ще пробвам този метод,а после ще споделя
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Сря Май 04, 2011 9:00 pm

Как страртирваме ния(мал4ов4етата)!
Първия ден само със три зърна(дали ще ги монтирвате направо на куката или косъм всеки еднолично си преценява).Посредата винаги карамелизирано зърно,без никви повдигачи.Хубаво е да се слагат-сухи,карамел,варено-или обратното!Куката е номер 2 на Owner-серията е шаранджиската "С"!
Ако от нахалните дребни шаранчета и платики(тъй като са доста огладнели),Слагаме още едно сухо или сварено зърно царевица да станат 4!Куката ако монтираме на нея сменям със 1/0 пак на Owner!
И задължително хранене и ползването на ПВА торбички! :bigfish: :bigfish: :bigfish:
ЛИЧЕН НАЧИН!!!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  snegk Чет Май 05, 2011 8:41 pm

Tия куки не искам да ги виждам, c 4 се изправя като медна тел Twisted Evil
snegk
snegk
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  siraka.bg Чет Май 05, 2011 9:39 pm

snegk написа:Tия куки не искам да ги виждам, c 4 се изправя като медна тел Twisted Evil


Така е Брат - знам от личен опит !!! Wink
siraka.bg
siraka.bg
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 418
Регистриран : 05.09.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  cafe13 Съб Май 07, 2011 8:20 am

siraka.bg написа:
snegk написа:Tия куки не искам да ги виждам, c 4 се изправя като медна тел Twisted Evil


Така е Брат - знам от личен опит !!! Wink
Ха,па аз нямам никакъв проблем с тях,на ментета треа да сте попаднали
cafe13
cafe13
Модератор
Модератор

Leo
Брой мнения : 682
Регистриран : 15.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  Peho_maistora Съб Май 07, 2011 11:13 am

Зависи и от дебелината на куката.
Peho_maistora
Peho_maistora
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 411
Регистриран : 02.09.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Сря Май 11, 2011 1:56 pm

Тая кука никога до сега не ние предавала на реката!
Абре хора,да не пиша във чужди теми(ще драсна тук)!Та много гадно ми става като прочета някъде-на свободен водуем кога хванеш хубава риба,да ма не!Или некви подобни работи се чудя -тия колеги как достигнаха до тоя извод.Ако ходят на обран бустан-може!Или ако идат на див водуем и не хванат нищо(няколко)поредни излета и извода е готов!Мога да им кажа ,че Грешат много!На хората който не споделят местата си не ги опреквам!Познавам хора които целогодишно ловят риби 10+,но не споделят-това незначи ,че ги няма по свободните водоеми(реките)!Никога немож ги накара на сила
да споделят във нет пространството-досещате се защо!Аз твърдя и мога да го докажа на всеки че,хубави риби се ловят често на див водоем!(Дунав)!За пример ще дам само наши познати от Кнежа-миналато лято на Дунав за три месеца над 80 амура от 5 до 30 кг!Моя авер за 3 мес-над 30 амура 5 до 22 кг!Да не продължавам да изброявам проверена и
достоверна инфо за други наши познати!Тва че,ги няма във нета незначи че,ги няма на снимки(личен архив)!Фактори бол,трябвати точния човек да те заведе на точното място във точното време(сезон) да ти покаже най-подходящата стръв,захранване и такъм- и си във ефир!Фактори безброи!Тва са основните за мен!Риби хубави,че са намалели спор няма-ма не и,че ги няма!За мен Дунавския риболов си остава най-трудния -спор няма!Ма и затова съм влюбен във него!
Писнамииии колеги като попитат за съвет за Дунава и само да се майтапят със тях-за това и пуснах тази тема-аз няма какво да крия(за разлика от други)!Не се имам във никакъв сличеи за най-можещ и знаещ-но какво знам ще го споделя!!!!И на всяко лично съм одговорил!И който е поискъл винаги е присъствал на наш риболов!Аз съм на принципа-моята риба няма кой да ми я хване,нито пък аз неговата!
Тук повечето ходите на различен от моя любим водоем,но все пак-ако някой някога му се открие възможност да отиде за повече от 2 дни на риболов на Дунава,и търсената от него риба е шаран(рядко на тази стръв сме имали слука на хубав амур 10+),но шаран-дал господ!ТА:
Може някой да я знаят но ния,винаги залагаме на нея лятото,и винаги присъства във нащта стръв!Взимаме средни по-големина стара царевица,сваряваме я хубаво(внимаваме да не се напука),и я обелваме задължително,царевицата е около 100 зърна!След това я поставяме във голям буркан със винтн-със пращина!Така наричаме гроздовия сок когато есента се слага гроздето за вино,и след като е ферментирало(готово за варене на ракия)!Като във буркана със царевицата и сока от ферментиралото грозде задължително(ние поне)слагаме и шепа зърна от самото грозде!И съхраняваме във хладилника.Ако нямаме възможност,зимата-винаги и по всяко време може да се вземе материал от всяка една казанка!Когато настъпи лятото,сме имали невероятен успех на тази царевица.Даже ния слагаме и люспите от гроздето между зърната на самата кука или косъм(хубаво е да са със бял цвят)!Боркана винаги на хладно и на сянка(хладилната чанта)!Аз за толкова години такъв дип със такъв аромат по магазините не съм срещал!Изпитана рецепта,доказала се по нашия край!
Личен начин!!!!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  maverik77 Пет Май 13, 2011 8:19 am

Благодаря ти за споделената информация Жорка 🍺
maverik77
maverik77
стара кука
стара кука

Leo
Брой мнения : 353
Регистриран : 11.10.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  siraka.bg Съб Май 21, 2011 3:12 pm

gegata написа:Специално издание!!!!За колегите(те си знаят)!Черешка от тортата!
На откриването(след забраната)-няма начин да нямате успех.ТА:-вземате стари (средни) зърна царевица,без да ги белите,без да ги варите(около 15-20 броя).Слагате на котлона захар и я карамелизирвате заедно със тези зърна.Оставете ги след това 1 ден да престоят във жълтъка на яйцето!
Както съм писъл за стръв пролета само суха или сварена царевица-дали ще са на косъм или на куката нанизани сложете между тях(посредата) по едно зърно царевица от карамелизираните!И после след излета споделете(ма непремено)!
Личен начин на риболов!
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 844367


И после как ги съхраняваш колега - в бурканче или нещо друго , щото тоя жълтък ми се струва че ще се развали и замирише ужасно Rolling Eyes - сподели ако искаш -КЪСМЕТ и НАСЛУКА !!! Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 331891
siraka.bg
siraka.bg
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 418
Регистриран : 05.09.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Пон Юни 06, 2011 12:50 pm

Гега как откри сезона на Дунав? аз пробвах с твоята рецепта за карамелизираната царевица,но на яз.Тича.Бях най-упорит от всички в голямата ни група и през цялото време си презареждах дънната пръчка(купена от Бачо Илия от този форум) и взех,че хванах,но не както очаквах шаран,а ..... Сом 3.250кг. и то на другата кука,която беше с вкисната царевица :evo:
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  Steve G Вто Юни 07, 2011 9:14 pm

genadi_74 написа:Гега как откри сезона на Дунав?
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 87443
Ми той май е у Лъндън !
Един поздрав за градския от L

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 555608

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 555610

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 555612

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 555614
Steve G
Steve G
рибарче
рибарче

Брой мнения : 14
Регистриран : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  sribar Вто Юни 07, 2011 11:40 pm

:worship: :worship: :worship: за пускането и за хубавия шарко
sribar
sribar
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 469
Регистриран : 13.09.2009

http://www.bspb.org/

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  sapuna Сря Юни 08, 2011 1:57 am

:bt:
Най вече за "факторите" ... другото си го знаем и можем! Wink

Поздрави братле!!!
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Сря Юни 08, 2011 10:20 am

никога не съм вадил толкова голяма риба :fishing: ,голям улов,голям жест към златната рибка :good:
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  Virbela Чет Юни 09, 2011 10:52 am

sapuna написа: :bt:
Най вече за "факторите" ... другото си го знаем и можем! Wink

Поздрави братле!!!

Ей Митак, па да земеш да ме заведеш на реката да вида как се лови в таз мътна вода бре. До сега само един път са пробвах, ама наблегнахме на подробностите и не стигнахме до риболова....
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  sapuna Чет Юни 09, 2011 11:37 am

Утре с Павката застъпваме на ЦК.Идеята ми бе да го изненадам и да го заведа на Янтра,но точно мътната вода ме разколебава!Не,че е голям проблем,но е голям проблем за нашите риби/шаран и амур/!
Иначе е тука мисля да ви застопоря някой слънчев ден:

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 019994315
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 019994313
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 019994314
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 019994322
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 019994305
Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 019994307

п.п. Само дано се спрат със шишовете!
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Чет Юни 09, 2011 11:44 am

много хубаво местенце,идеално за къмпинг и всичко :fishing:
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  Virbela Чет Юни 09, 2011 12:04 pm

Лелеее Митак, одма ма нави да знаиш.
За реванш мота да ти предложа само предизвикателството Доспат.
Ние пак сме там и ще сме същите - 25.07 - 07.08 само да не ни мине котка път ей.
Virbela
Virbela
стара кука
стара кука

Брой мнения : 573
Регистриран : 09.04.2010

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 4 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите