горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

+29
ivan ilarionov
п.... ......в
Pepi
Virbela
Steve G
Peho_maistora
siraka.bg
майсторчето страхил
speedo1
yavor70
TONI
genadi_74
koko47
snegk
КИРО
cucko
misho
sapuna
sribar
maverik77
Бачо Илия
todor2662
инспектора
dodo16
daniel_g
cafe13
Diman
Julian82
gegata
33 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  koko47 Пет Мар 18, 2011 8:11 pm

Здравейте колеги !Ходя години наред по Дунава за риба,Имал съм проблеми с месните рибари заради дънните мрежи с които бракониерстват...Заради нощният риболов до 22 часа слет това вече сме на масата.Имам въпрос? Ако си извадя билет за професионален риболов.Мога ли да ловя риба през ноща?
koko47
koko47
новак
новак

Aries
Брой мнения : 4
Регистриран : 04.03.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  koko47 Пет Мар 18, 2011 9:35 pm

благодаря ти Гега ще си извадя такъв.Много неща си споделил във форума.Дунава не е лесен за риболов.Много дни и нощи съм бил и пак ще бъда.Това за мен е най голямото предизвикателство.
koko47
koko47
новак
новак

Aries
Брой мнения : 4
Регистриран : 04.03.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  КИРО Пет Мар 18, 2011 10:10 pm

koko47 написа:благодаря ти Гега ще си извадя такъв.Много неща си споделил във форума.Дунава не е лесен за риболов.Много дни и нощи съм бил и пак ще бъда.Това за мен е най голямото предизвикателство.

(3) Разрешително за стопански риболов във водите на Черно море и река Дунав се издава за кораб, вписан в регистровите книги на корабите, водени от Изпълнителна агенция "Морска администрация".
(4) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г.) Разрешително за стопански риболов в обектите по чл. 3, ал. 1, т. 2 се издава на лице - собственик или ползвател на водния обект или част от него.
(5) Разрешително за стопански риболов се издава на лицето, на което е предоставена концесия за специализиран обект за стопански риболов по чл. 3, ал. 1, т. 3 .

Чл. 18. (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г.) (1) За издаване на разрешително за стопански риболов с кораб в Черно море и река Дунав кандидатът подава в ИАРА или в съответното й териториално звено заявление по образец, към което се прилагат:
1. копие от позволителното за плаване (временно позволително за плаване), издадено от Изпълнителна агенция "Морска администрация", или копие от акта за националност (временен акт за националност);
2. нотариално заверено пълномощно от корабопритежателя на капитана или друго упълномощено лице, когато извършват риболова от името и за сметка на корабопритежателя или ползвателя;
3. копие от свидетелството за правоспособност по чл. 14 ;
4. документ за собственост на кораба или документ, удостоверяващ основанието, на което се ползва;
5. документ за платена такса за издаване на разрешително за стопански риболов.
(2) За издаване на разрешително за стопански риболов в рибностопански обект по чл. 3, ал. 1, т. 2 и 3 или в зона от него кандидатът подава в ИАРА или в съответното териториално звено заявление по образец, към което прилага:
1. документ за собственост или документ, удостоверяващ основанието за ползване на обекта;
2. копие от свидетелството за правоспособност по чл. 14 ;
3. (отм. - ДВ, бр. 65 от 2006 г.);
4. документ за платена такса за издаване на разрешително за стопански риболов.
(3) За издаване на разрешително за стопански риболов на юридическо лице или едноличен търговец се прилагат освен документите по ал. 1 или 2 и:
1. удостоверение за актуално състояние на съдебната регистрация;
2. (отм. - ДВ, бр. 105 от 2005 г.);
3. копие от картата за идентификация по регистър БУЛСТАТ.
(4) За издаване на разрешително за стопански риболов за чуждестранен риболовен кораб към документите по ал. 1 се прилага и разрешително (лицензия) за стопански риболов, издадено от държавата на знамето.
(5) В заявленията по ал. 1 и 2 се посочват видът и броят на риболовните уреди. Посочените и разрешени риболовни уреди се маркират в срока по чл. 18а, ал. 1 .
(6) За маркиране на риболовни уреди и средства се заплаща такса в размер, определен в тарифата по чл. 17а, ал. 4 .
Чл. 18а. (Нов - ДВ, бр. 94 от 2005 г.) (1) Разрешителното за стопански риболов се издава в 14-дневен срок от подаване на заявлението по чл. 18 .
(2) В разрешителното за стопански риболов с кораб се посочват:
1. органът, издал разрешителното;
2. данни за идентификация на риболовния кораб:
а) регистрационният номер на акта за националност или на позволителното за плаване;
б) име на плавателния съд;
в) държава на знамето;
г) външна маркировка;
д) повиквателен сигнал (МРС);
3. име/наименование и адрес/седалище на притежателя на разрешителното;
4. име, адрес и единен граждански номер на капитана на кораба, когато извършва риболова от името и за сметка на притежателя на разрешителното;
5. технически данни за риболовния кораб:
а) мощност на двигателя;
б) тонаж;
в) обща дължина;
6. риболовни уреди (брой, размери: дължина, широчина, размер на окото);
7. дата на издаване и срок на действие на разрешителното;
8. район на плаване;
9. пристанище на регистрацията;
10. номерата на пломбите, с които са маркирани риболовните уреди.
(3) В разрешителното за стопански риболов в обект по чл. 3, ал. 1, т. 2 и 3 се посочват:
1. органът, издал разрешителното;
2. име/наименование и адрес/седалище на притежателя на разрешителното;
3. име, адрес и единен граждански номер на физическото лице, което извършва риболова от името и за сметка на притежателя на разрешителното;
4. дата на издаване и срок на действие;
5. водният обект или зоната от него, където се извършва риболовът;
6. риболовни уреди (брой, размери: дължина, широчина, размер на окото);
7. номерата на пломбите, с които са маркирани риболовните уреди;
8. норми за задължително минимално зарибяване на обекта, в случай че риболовът се извършва в обект по чл. 3, ал. 1, т. 2 - държавна собственост.


Си изкараш рашрешително - ама друг път.
И освен това,нощния риболов е забранен.

КИРО
КИРО
стара кука
стара кука

Sagittarius
Брой мнения : 394
Регистриран : 19.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Пет Мар 18, 2011 10:27 pm

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 173160


Последната промяна е направена от gegata на Нед Апр 17, 2011 1:36 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  КИРО Съб Мар 19, 2011 7:45 am

Жорка,а покажи в кой закон го има този специален билет бе братче,че
в закона за рибарство и аквакултури нещо не виждам такава формулировка за такъв билет.
Относно капитанското - за Дунав и за Морето са две различни.
И капитанско се издава за БРТ,а не за съответен кораб.
Мойто е до 20БРТ,и мога си карам всякакъв съд до тези параметри.
И то в целия свят.Но не и за реките.Там е друга навигацията - съответно други закони.
А относно стопанския риболов,не е нужно да е кораб,но лодките имат допълнителни регистрации за стопански риболов,и понеже квотите отдавна са изпълнени,за сега ИАРА не издават допълнителни разрешителни за нови лодки.
Поради което и аз не мога да си изкарам такова ( не че съм се засилил де ).
Трябва да си купя друга лодка,която има такова разрешително.
Спирам до тук.
Чета си постоянно законите.
КИРО
КИРО
стара кука
стара кука

Sagittarius
Брой мнения : 394
Регистриран : 19.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  cucko Съб Мар 19, 2011 10:06 am

Има ли го закона,важи този професионален билет,но да имаш професионален билет а да няма закон е фалшификация!
И аз се интересувам от такъв професионален билет за да си извадя и аз!
cucko
cucko
Модератор
Модератор

Gemini
Брой мнения : 658
Регистриран : 18.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Вто Мар 22, 2011 11:58 am

Времето по-реката достачесто е променливо според сезона(голяма и мътна).Когато отидем и оцелим такова ниво и цвят на водата ние се преориантираме да търсим само сом,мряна и много рядко шаранови риби.Даже избягваме и да храним.Стръвта на която наблягаме:жива рибка,попово прасе,дебел(торен и земен),кашкавал.При монтажа използваме ето този способ.Немога да кажа на 100% ,че има ефект но ние го практикуваме постояно.
Преди да превържем куката за избрания монтаж(и търсена риба),на влакното нанизваме голямо боядисано(със фосфорна боя–жълта и зелена) топче студиопор.Топчетата студиопор си ги боядисваме ние,продават се такива спреѝове.Което го застопоряваме над ухото на куката,и след това си монтирваме стръвта.Дистанцията която ние гоним е не повече от 20 до 30 метра.Местата ако е възможно да са трудно достъпни(но това зависи от брега).Може да се монтират и две топчета студиопор със различни цветове.Тук играе роля и течението,движението на цветното студиопорено топче Е по-лесно да привлече вниманието на рибата (във мътната вода) към стръвта!!
Личен начин на риболов. :bigfish: :bigfish: :bigfish:
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Пон Апр 11, 2011 12:31 pm

gegata написа:Времето по-реката достачесто е променливо според сезона(голяма и мътна).Когато отидем и оцелим такова ниво и цвят на водата ние се преориантираме да търсим само сом,мряна и много рядко шаранови риби.Даже избягваме и да храним.Стръвта на която наблягаме:жива рибка,попово прасе,дебел(торен и земен),кашкавал.При монтажа използваме ето този способ.Немога да кажа на 100% ,че има ефект но ние го практикуваме постояно.
Преди да превържем куката за избрания монтаж(и търсена риба),на влакното нанизваме голямо боядисано(със фосфорна боя–жълта и зелена) топче студиопор.Топчетата студиопор си ги боядисваме ние,продават се такива спреѝове.Което го застопоряваме над ухото на куката,и след това си монтирваме стръвта.Дистанцията която ние гоним е не повече от 20 до 30 метра.Местата ако е възможно да са трудно достъпни(но това зависи от брега).Може да се монтират и две топчета студиопор със различни цветове.Тук играе роля и течението,движението на цветното студиопорено топче Е по-лесно да привлече вниманието на рибата (във мътната вода) към стръвта!!
Личен начин на риболов. :bigfish: :bigfish: :bigfish:
Здравейте на всички,аз съм нов тук,казвам се Генади ,а тази тема ми е супер интересна и надявам се полезна,та искам да попитам автора Гегата за някой трик за това време на годината за риболов по Дунав,като има в предвид хладното време,което се прогнозира за края на седмицата(2-15 градуса).И другото важно е,че нямам лодка и сонар .Какво би направил ти(Гега) в такъв случай? какви захранки да ползвам,каква стръв денем,каква вечер? и да добавя,че ще ловя в региона на Попина и ако си бил там вече,то кажи за някой трикVery Happy искам рибена чорба за закуска в събота :icefishing:
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Пон Апр 11, 2011 5:43 pm

Здравей,незнам местото ти какво Е,но бих те писъветвал(като си писъл че,нямаш лодка и сонар)!
За захранка бих ползвал сега пролета сварена стара царевица.За стръв ще ползвам само варената или суха царевица без никакви дипове(аромати)!Захранваш със ракета,сутрин обед и вечер(по-20 ракети ,над последната пръчка още 20 метра над нея).За сома нощем заложи на жива рибка(платика или уклеи-рибката да е със бял цвят),и само грозд торен!Можеш да хвърлиш и някоя въдица през деня на кашкавал.Недеи ползва хранилка със качамак(ако имаш възможност ползваи пва торбички)!Дистанцията да не ти е повече от 30м.Говоря ако Дунава е нормално (течение и цвят на водата)!
Наслука колега Генади!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Пон Апр 11, 2011 8:03 pm

мерси за бързия отговор,но пропуснах да добавя,че освен,че съм нов в сайта,съм и малко новобранец и в риболова,та не разбрах точно например за захранването с ракети? виждал съм да използват прашки и смятах да си купя една сега,но ти ме хвърли в размисъл.Това е ново(подхранване с ракета) и ако има тема със снимки бих я прочел веднага,а иначе колега Гега пропуснах да попитам за номера на куките които би използвал в моя случай? разбрах за влакното и това,че предпочиташ куки с ушенце,заради по-трудното скъсване,но размера мисля има значение и тук Wink ? опиши ми твоя монтаж за шаранови риби,но като за моя случайVery Happy.За сом ми се струват по ясни нещата вечерта,но пък тук пропуснах да попитам как да си набавя по-лесно рибета за стръв вечерта? дано не досаждам много със смешните въпроси за повечето от Вас
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Пон Апр 11, 2011 8:50 pm

Направи всичко според твоето си лично виждане,всичко е описано във темата(куки монтажи и т.н)!За рибките си купи за 1лв бял -и си налови наволя наволя на плувка колкото и каквито искаш!
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Съб Апр 16, 2011 3:51 am

genadi_74 написа: Здравейте на всички,аз съм нов тук,казвам се Генади
,а тази тема ми е супер интересна и надявам се полезна,та искам да
попитам автора Гегата за някой трик за това време на годината за риболов
по Дунав,

НЕМА ТАЍНИ!!!!!!Има зависливи хораааа!!!!!И не верващѝ!!!!!Всичко друго Е ,ПРАКТИКА и късмет!!!!
НАСЛУКА!!!!!! Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367
Всичко което ще напиша е Лично мнение-нито е доказване нито твърдение!
Когато
сме имали добра слука на реката-и сме успявали да извадим риби 15+ и
20+(шаран и амур),моѝте скромни виждания каво е поведението на рибата
при ваденето.Значи за мен амура и шарана са рибите които веднага след
удара тръгват във страни(нагоре или надолу по течението),и във много
редки случеѝ навътре!Със цел да се скрият във наѝ–близката драка
,коренище или подмул.Настроѝката на макарите трябва да са много добре
настроени,веднага при удар да сработят до такава степен ,че да не
позволят на рибата да прави своеволията си!За аванса мога да кажа ,че
винаги са ми настроени с 4 оборота назат на авансовата шаиба,при това
положение се получава твърд аванс.Колкото и да е голяма рибата никога да
неможе да скъса при самия удар.Но това зависи и от дебелината на
влакното със което ловим!Значи истинската борба със рибата започва
когато тя(осети) наближи плитчината,значи докарвали сме риби със тези
килограми за 10-15 мин,до брега -а самото кипчосване сме го постигали
чак след доста по дълко време(при всяка риба е различно).Прекарвали сме
ги почти до кепа,видят ли го незабавно е последвало развиване на
поне(приблизително) над 20 метра влакно!Тук играе и голяма роля и човека
коѝто борави със кепа,при наѝ–малката грешка от негова страна и сме АУТ
от играта,и съжаляваме цял живот.Успеха при ваденето на такива
тежкотоварни влакове на Дунава зависи от добрата работа на
двамата-човека със кепа и човека зад въдицата.Пръчките на реката
задължително вдигнати нагоре.За пръчките аз ги поставям винаги във
вертикално положение и използвам такива с голяма акция но с мек
връх.Пръчките са прави и спрямо брега заемат около 75градуса.Това
положение и меките върхове при мен играят огромна роля при зверските
кълванета.Рибата във някои случеи взима много рязко(и явно като бъде
ободена от куката),прави опит да изплюе стръвта и следва секундно
отпускане където положението на пръчката и мекия връх си свършват
работата.Самозасичат рибата(обедил съм се в това лично),но си има и
случеи когато със самото калване си се засича без ядове.Месните му викат
"къмшичен удар".
Това положение на пръчките зависи и от самото място
дали позволява такова положение.Има брегове с обрасли,или надвиснали
клони на дървета къдети е невъзможно това,тогава свалям пръчките надолу.
Много
важно нещо ,със което аз се съобразявам–тъи като ловим със по големи
номера куки,при самата засечка нетрябва да е ЗВЕРСКА!Във началото сме
губили доста риби по този начин,след зверската сасечка след секунда две
пръчката олабва-и си викахме откачиса.А истината е че ,прошнем джуките
на самата риба,разтоянието на което ловим на реката е не повече от
30-40м,твърде малко за да сработи разтегливоста на жилката(говорим за
корда 0.50)!
Друга наша грешка-във повечето случеѝ ,когато рибата се
закачи във драки или т.н -и сме влизали със лодката да ги вадим сме
късали!В последните години когато оставим във такива случеѝ пръчката със
развит аванс ,не след дълго рибата сама излиза от драката,и извадените
ни риби се увеличиха -от колкото когато ползвахме лодка.Ако до час не
излезе -пръта на гръп и гас,кво стане.НО е хъбаво да се изчака от брега
,а не да се влиза със лодка!.Затова чак след като засечем и направим
първите няколко оборота на макарата може да ПРЕДПОЛОЖИМ с каква риба
като големина ни предстои битка.И обратното ,понякога само отпусне а
след засечка Ох кеф голям.Затова никога не подценяваите самото
кълване!!!
За мен това е наѝ-важното за да извадим голямата
риба!Разбира се и много късмет ,трябва да сме търпеливи и да не
прибързваме във такива моменти(да не напъваме рибата излишно)!За да
хванеш хубава риба(шаранова) по Дунава,трябва да познаваш-местата и на
хранене през определения сезон и време,да познаваш навика и на
хранене,да познаваш много добре местата и реката където си решил да я
търсиш,да си добре подготвен от към стръв и захранка(начини)–И много
търпение и късмет!!!!Не трябва само да се заблуждаваме ,че като идем със
чувалите със царевица и ще ги напълним с риба на обратно.За мен това не
е критерия за успешния риболов.За мен специално риболова си е цяла
наука!!!Всеки водоем и начин на риболов си е специфичен сам за себеси,и
човек се учи докато е жив!!!
Има рибарска приказка ,,риба дом
няма,,–да такае но рибата си има своята специфика на хранене и
групирване според сезона.Пролет,лято есен и зима.Амура си е пасажна риба
за мен,докато шарана си е не до там.Има ли сме не един случеи когато
сме имали удари за 30мин над 5 удара само на амури,и след това часове
оли дни никоѝ.Има места където сме имали не лоша слука ,но като отидем
през друг сезон(период на време) на същото място Нъц–няма никоѝ.Затова
по Дунава си има сомски и амурски(шарански) места през годината.ЗА
реката но всичко опира до ПОСТОЯНСТВОТО.
Понякога колкото и да знем
,колкото и да можем,и да мислим че сме направили всичко перфекно късмета
ще ни изневери убедил съм се в това!!!!
Всичко до тук е ЛИЧНО мое мнение-неангажиращо никого!!!! Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  TONI Съб Апр 16, 2011 12:53 pm

Всичко до тук е ЛИЧНО мое мнение-неангажиращо никого!!!! Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367
Гегич какво се извиняваш и се притесняваш да си изкажеш откровенно -практически обоснованите лични твои мнения и разкази за риболов по р.Дунав .

Не се притеснявай от забележките на хора коит нямат нито една риба от този кълибър на свободен водоеми а иняма да имат защото натрупват опита и самочуствието си само на платени водоеми.

Пиши си спокойно,който има вътрешния усет към риболова може да извлече много и полезна информация.
То ако трябва да доказваме всичко което пишем по форумите досега да сме у панделата Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 844367
TONI
TONI
стара кука
стара кука

Gemini
Брой мнения : 1093
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  maverik77 Съб Апр 16, 2011 1:27 pm

Напълно си прав Тони,изцяло споделям мнението ти :oky:
maverik77
maverik77
стара кука
стара кука

Leo
Брой мнения : 353
Регистриран : 11.10.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  sapuna Съб Апр 16, 2011 8:09 pm

Ми,за да не сте у панделата не пишете по форумите!
До сега конструктивно мнение в тази тема не прочетох - само извадки от статии и публикации!Копи/пейст няма да правя,он си знае!

Тонка,не се излагай и ти!
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  TONI Нед Апр 17, 2011 12:05 pm

Бах мааму де пак сбърках!!! Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 340977 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 340977 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 340977 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 340977 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 340977 Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 340977


.
Явно съм в информационно затъмнение като не влизам във форума с мобилните телефони от където някои мноого големи пичове успяха да разбъркат и размътят водата/л....../ и все да се правят на ущипани и пренебрегнати моми. Twisted Evil

Митак извинявай ако пресолявам манджата ,сигурно не съм в час ........,лично към теб никакви лоши чувства.
TONI
TONI
стара кука
стара кука

Gemini
Брой мнения : 1093
Регистриран : 16.08.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  Бачо Илия Нед Апр 17, 2011 10:15 pm

sapuna написа:Ми,за да не сте у панделата не пишете по форумите!
До сега конструктивно мнение в тази тема не прочетох - само извадки от статии и публикации!Копи/пейст няма да правя,он си знае!

Тонка,не се излагай и ти!

Ебаси простотията... без извинения!!! Преди време, един тукашен(а и в доста други форуми) мишок, беше написал същото по отношение на накои мои постове за риболова с фидер; крайният резултат е ясен- МОЛЯ ПРОФИЛА МИ В ТОЗИ ФОРУМ ДА БЪДЕ ИЗТРИТ, пък разните мънци, кировци, гьоргета ...и т.м. мишки, да го духат!!!!!
Това, наистина човек като изперка е мнооо, ма мнооооооооооо кофти!
Бачо Илия
Бачо Илия
стара кука
стара кука

Брой мнения : 303
Регистриран : 10.09.2010

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  sapuna Пон Апр 18, 2011 8:49 am

Теб па никъде не съм те визирал , но ... ще уважа желанието ти!!!
sapuna
sapuna
BOSS
BOSS

Aries
Брой мнения : 2030
Регистриран : 14.08.2009

https://ribargo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  yavor70 Пон Апр 18, 2011 9:56 pm

Не обичам да пиша по форумите,ако няма да кажа нещо ново но в поста на Жоро/gegata/ от16.04 има много ИСТИНИ и практически наблюдения за риболова по Дунава в участъка от Никопол до Байкал.Мнението ми се базира на личен опит -израснъл съм в оня край и от 10-годишен съм тръгнал за риба по Вита,Дунава и каналите.При риболова там имат място и обикновените тежки ,простички и ефтини въдици и новите карбонови въдици.Относно макарите-най-важат здравите и дуракоустойчиви модели.Опита на местните рибари също не са за подценяване.Там може да срещнете рибари които не знаят какво е това "форум" , но слагат в джоба си много "форумни" герой и специалисти.Същите тези местни "аборигени" ,както ги наричат някои са достатъчно интелигентни да възприемат и използват всичко ново ,което практически се е доказало.Последно като примерче-на 16.04 закривах с 2-ма авери на Римския под шлюзовете посока язовира и за мен най-успешна се оказа старата дунавска интифа-директен с плувка 2гр преутежнена с 4-5гр олово ,кука 12 ,торен или т.н. влашка плувка и резултата беше 7-8 каракуди удрящи през40-50 мин,ама каракуда под 400 гр нямах.Едното аверче възприе чуждия за него монтаж и остана доволен ,а другото аверче остана само с 2 морунажа.Та на Жоро/gegata/ евала за истините и това ,че споделя неща от истинския риболов по Дунава.
yavor70
yavor70
симпатизант
симпатизант

Брой мнения : 5
Регистриран : 19.12.2010

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  dodo16 Пон Апр 18, 2011 10:46 pm

genadi_74 написа: Здравейте на всички,аз съм нов тук,казвам се Генади ,а тази тема ми е супер интересна и надявам се полезна,та искам да попитам автора Гегата за някой трик за това време на годината за риболов по Дунав,като има в предвид хладното време,което се прогнозира за края на седмицата(2-15 градуса).И другото важно е,че нямам лодка и сонар .Какво би направил ти(Гега) в такъв случай? какви захранки да ползвам,каква стръв денем,каква вечер? и да добавя,че ще ловя в региона на Попина и ако си бил там вече,то кажи за някой трикVery Happy искам рибена чорба за закуска в събота :icefishing:
Здравей Генади. Късно прочетох поста ти, иначе щях да те посъветвам да не ходиш на Попина. Там ситуацията в момента не е много риболовна. Е , излизат платички , косатчета и морунаж на "върбите" и някоя и друга мряна на буните, но като цяло риболова там е по-добър през лятото. В момента рибата е на по други места. Често ходя в региона и винаги мога да ти дам прясно инфо, но за съжаление след 18 май. А до тогава се разхождай с туристическа цел по Гарван, Попина, Ветрен, Тутракан, Бръшлян и т.н. за да опознаеш местата. Говори си и с местните.
И се надявам, че мряната кото си хванал ти е доставила удоволствие. :fishing1:
dodo16
dodo16
стара кука
стара кука

Taurus
Брой мнения : 101
Регистриран : 29.12.2010

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  speedo1 Вто Апр 19, 2011 7:43 am

някой знае ли място добро за сом , сега след забраната , мисля да постоя два дни там на палатка
speedo1
speedo1
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 133
Регистриран : 23.11.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Вто Апр 19, 2011 10:11 am

speedo1 написа:някой знае ли място добро за сом , сега след забраната , мисля да постоя два дни там на палатка
само как го каза "сега след забраната...." все едно тази седмица идва края на забраната,а то обратното сега започва и има месец и половина докато дойде времето за палатката и сома 🐟
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  genadi_74 Вто Апр 19, 2011 10:16 am

dodo16 написа:
genadi_74 написа: Здравейте на всички,аз съм нов тук,казвам се Генади ,а тази тема ми е супер интересна и надявам се полезна,та искам да попитам автора Гегата за някой трик за това време на годината за риболов по Дунав,като има в предвид хладното време,което се прогнозира за края на седмицата(2-15 градуса).И другото важно е,че нямам лодка и сонар .Какво би направил ти(Гега) в такъв случай? какви захранки да ползвам,каква стръв денем,каква вечер? и да добавя,че ще ловя в региона на Попина и ако си бил там вече,то кажи за някой трикVery Happy искам рибена чорба за закуска в събота :icefishing:
Здравей Генади. Късно прочетох поста ти, иначе щях да те посъветвам да не ходиш на Попина. Там ситуацията в момента не е много риболовна. Е , излизат платички , косатчета и морунаж на "върбите" и някоя и друга мряна на буните, но като цяло риболова там е по-добър през лятото. В момента рибата е на по други места. Често ходя в региона и винаги мога да ти дам прясно инфо, но за съжаление след 18 май. А до тогава се разхождай с туристическа цел по Гарван, Попина, Ветрен, Тутракан, Бръшлян и т.н. за да опознаеш местата. Говори си и с местните.
И се надявам, че мряната кото си хванал ти е доставила удоволствие. :fishing1:
аз тръгнах основно,за да изпробвам караваната,която купихме преди месец,а иначе знаех,че времето ще е студено и надали ще имам голям успех,но само не разбрах ти откъде разбра,че съм хванал мряна???? :fishing: :fishing: :fishing: ,това наистина ме учуди доста,не помня да съм писал за това
genadi_74
genadi_74
рибарче
рибарче

Брой мнения : 24
Регистриран : 11.04.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  gegata Вто Апр 19, 2011 10:27 am

Колега!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Прочети заглавието на темата-мисля че,тук е мястото за споделяне коѝ,кога,къде и какво?!!!!
https://ribargo.bulgarianforum.net/t823-topic
gegata
gegata
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 433
Регистриран : 08.01.2011

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  speedo1 Вто Апр 19, 2011 11:02 am

аз съм виновен .. извинявам се за спама , явно ми се спеше още и недогледах , моля администратора да изтрие излишните публикации !
speedo1
speedo1
стара кука
стара кука

Cancer
Брой мнения : 133
Регистриран : 23.11.2009

Върнете се в началото Go down

Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав! - Page 3 Empty Re: Факторите и Особеностите за успешния риболов по Реките и р.Дунав!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите