Econt Express

Особеностите на есенния риболов на кефал на муха

Go down

Особеностите на есенния риболов на кефал на муха Empty Особеностите на есенния риболов на кефал на муха

Писане  radoslav1951 on Вто Окт 27, 2009 9:58 pm

С няколко годишните ми наблюдения над поведението на кефала в определени сезони на годината , тази есен пак се потвърди.Със понижаването на температурата на водата , рибата вместо да се оттегли в дълбочините , все още се държи в тихите плитки места след бързеи , в огледалата от водорасли , или ако няма такива - до самия бряг около бреговата разстителност . Ето днес , в такова време , в дълбочините нямаше никъква активност . Но като започнах да облавям плитчините , плътно до брега , обстановката се промени ! Започнаха да излизат риби почти на всяко подаване . Това ме накара да проверя разликата в температурата на водата , а тя се оказа: на дълбочините 10гр. , на плитчините 12/13 гр. .Оттам и разликата в активността на рибата . Тези замервания ги правя вече няколко години . И всичко се повтаря.... .

Поздрави!
radoslav1951
radoslav1951
стара кука
стара кука

Pisces
Брой мнения : 734
Регистриран : 20.09.2009

http://kefalbg.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Особеностите на есенния риболов на кефал на муха Empty Re: Особеностите на есенния риболов на кефал на муха

Писане  инспектора on Сря Ное 04, 2009 4:58 pm

Майсторът си е майстор! Здрасти бай Радо, да бях го прочел преи да тръгна за Кесарево. Голяма скръб беше, рекат бистра, силно влачи и нямах никакъв шанс.
Поне времето беше хубаво, а и си набръхме малко гъби, като няма риба и те са риба.
Чоа за сеага.
инспектора
инспектора
стара кука
стара кука

Virgo
Брой мнения : 2025
Регистриран : 29.08.2009

Особеностите на есенния риболов на кефал на муха Empty Особеностите на есенния риболов на кефал на муха

Писане  radoslav1951 on Сря Ное 11, 2009 10:14 pm

Днес беше един добър ден за есенен риболов! Наистина кефалите пак се бяха групирали покрай бреговете . Вярно , излизаха дребни , между 20 и 30 см., но с голяма активност . За три часа "разходих" над 100 рибета . Не правих снимки , защото доста се бях облякъл , и не ми се ровеше за телефона . А и нямаше трофеи да заслужават снимки!
Но като риболовен излет беше си прекрасен за този ден на годината .

Поздрави!
radoslav1951
radoslav1951
стара кука
стара кука

Pisces

Особеностите на есенния риболов на кефал на муха Empty Re: Особеностите на есенния риболов на кефал на муха

Писане  maranzika on Сря Ное 11, 2009 10:19 pm

Ей това "мухарите" нямате спиране значи.Браво.
Пък аз си мислех,че по Янтрата кефала вече се е групирал за презимуване. Crying or Very sad Crying or Very sad
maranzika
maranzika
Модератор
Модератор

Sagittarius
Брой мнения : 2814
Регистриран : 16.08.2009

Писане  radoslav1951 on Сря Ное 11, 2009 10:50 pm

maranzika написа:Ей това "мухарите" нямате спиране значи.Браво.
Пък аз си мислех,че по Янтрата кефала вече се е групирал за презимуване. Crying or Very sad Crying or Very sad

О...ооо аз не спирам през цялата година . И зимата си ходя . Вярно , "бедничко" но по някое да ти стопли душата има! Very Happy
radoslav1951
radoslav1951
стара кука
стара кука

Pisces

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите