горнооряховски рибар
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Econt Express
Similar topics

    Краси върхара в действие .............

    +11
    sapuna
    doko
    maranzika
    boev_i
    stoilkatastz
    todor2662
    инспектора
    bat.galin
    майсторчето страхил
    nascko
    Светозар Върбанов
    15 posters

    Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

    Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  maranzika Чет Яну 19, 2012 6:07 pm

    Аз па не мога да разбера ,защо всички викате-"щом е в рамките на закона".Ами тоя цървул е прибрал 7 риби в "трюмчето си".Като ги гледам са повечето охранени женски по 1,5-2 кг. Та тва прави- 10-15кг. риба.И кое му е законното че не разбрах?
    На К.Белополски рибите не са в това число! Exclamation
    maranzika
    maranzika
    Модератор
    Модератор

    Sagittarius
    Брой мнения : 2815
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  cucko Чет Яну 19, 2012 6:41 pm

    Всеки да си носи последствията и отговорността сам!
    cucko
    cucko
    Модератор
    Модератор

    Gemini
    Брой мнения : 658
    Регистриран : 18.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  Светозар Върбанов Чет Яну 19, 2012 6:46 pm

    Да не кажат ,че само единия е виновен де Wink

    https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=IPwE4UyyErI
    Светозар Върбанов
    Светозар Върбанов
    стара кука
    стара кука

    Libra
    Брой мнения : 709
    Регистриран : 05.07.2011

    http://www.denelbg.com/main.php?content=distributor&dir=dist

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  Diman Чет Яну 19, 2012 10:09 pm

    maranzika написа:...И кое му е законното че не разбрах?

    Не оправдавам Върхар ли е, Мърхар ли е, Боклук ли е, какъв е.....Не го знам, какво е ловил , кога е ловил и колко хайвер е имал. Всеки носи глава на раменете си. Може сам да взема правилни решения.
    Закона е ясен и категоричен. Четете и изпълнявайте. Точка. Всичко останало е работа на подлизурковки и театрални изпълнители.
    Diman
    Diman
    Модератор
    Модератор

    Taurus
    Брой мнения : 531
    Регистриран : 01.12.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  maranzika Пет Яну 20, 2012 7:17 am

    Diman написа:
    Закона е ясен и категоричен. Четете и изпълнявайте.
    Ами то повечето познати хора с които ходим на спининг това и правим.Ама докато има такива като тия двамата,то и рибата ще намалява както и до сега всяка година. Crying or Very sad Crying or Very sad
    maranzika
    maranzika
    Модератор
    Модератор

    Sagittarius
    Брой мнения : 2815
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  bat.galin Пет Яну 20, 2012 10:40 am

    ...Но този романтичен риболов за жалост не е толкова резултатен...
    Тука е ключа от бараката. Idea
    Стигнем ли до резултати, знайте, че човешкото око няма насита и за човешката лакомия няма измислен закон, който да я спре. А наличието на корупция само и единствено доказва предните две.

    Осрани са до ушите, защото :
    1. заблуждават умишлено зрителите, че връщат рибата обратно и така компрометират идеята "хвани и пусни"
    2. горното се прави с цел задържане на улов над разрешения от закона

    Кой гледал тв, кой не гледал, кой пускал обратно , кой не пускал - подробности, кой-каквото иска това да прави.
    Гнусна е цялата постановка : купуваш лодка (+ колесар), сонар и въдици, пари трошиш, само и само да застанеш над гнездата на рибите.
    И ?....
    Ами "и" - и "да ги пускаш", разбира се.
    А зз зрителите остава омерзението от всичко това .
    И недоумението как са се подвели да ценят даден човек като риболовец , а той да се окаже обикновен " пускач".
    А най-добре хем да снимаш филчето, от което ще изкараш някой лев, хем да им говориш да ги пускат, хем и ти " да ги пускаш".
    Пускането не е за всеки, както се оказва,
    Инак приемам всякакви обяснения и уверения как всичкото това се купува и прави е само и единствено с цел " да се пускат ", както и всякакви ппсувни, закани, заплахи и т.н, ако има такива.

    Само не бъркайте никога крайната цел - не всички средства са приемливи за постигането и.
    Спирачката за постигането на целите се нарича "морал", ама... чужда дума, види се.
    Че с подобни "средства" ще стане така :
    "Риболовците" със сонарите ще свършат рибата от "пускане обратно" , ама в трюмчето.
    "Ловците" със снайперите ще свършат дивеча от "подборен отстрел".
    "Дървосекачите" с моторните триони ще свършат гората от "подборна сеч".
    Така мисля аз и много мога да кажа още, ама усещам, че се ядосвам дори само като чета какви глупости пиша - поне половината да бяха измислица, ама де късмет.
    пп. местя се в хоремага, че ме стегна нещо.
    bat.galin
    bat.galin
    Модератор
    Модератор

    Брой мнения : 1652
    Регистриран : 14.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  nascko Пет Яну 20, 2012 11:51 am

    bat.galin написа:
    Че с подобни "средства" ще стане така :
    "Риболовците" със сонарите ще свършат рибата от "пускане обратно" , ама в трюмчето.
    "Ловците" със снайперите ще свършат дивеча от "подборен отстрел".
    "Дървосекачите" с моторните триони ще свършат гората от "подборна сеч".

    Напълно съгласен съм с теб Evil or Very Mad
    nascko
    nascko
    стара кука
    стара кука

    Leo
    Брой мнения : 135
    Регистриран : 01.07.2010

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  cucko Пет Яну 20, 2012 2:28 pm

    nascko написа:bat.galin написа:
    Че с подобни "средства" ще стане така :
    "Риболовците" със сонарите ще свършат рибата от "пускане обратно" , ама в трюмчето.


    Напълно съгласен съм с теб Evil or Very Mad

    Те тук много зависи от риболовеца!
    Когато рибата сама си е дала живота това е справедлив улов(клъвнала е стръвтта,примамката),но когато й посегнеш без тя да е искала да си даде живота тогава е вид бракониерство(например търмъченето,мрежи,ток и т.н.)!
    И като заключение щом е по първия вариант никога и никой неможе да излови рибата!Все пак кръга се затваря от 10 риби ще се уловят примерно 5 бр. другите 5 ще хвърлят хайвер и ето ти развитие на рибното стопанство без поддръжка!Въпреки, че има риби които бракониерстват(например хищниците убиват други невинни риби),но това си е техния живот!

    Да си представим природните стихии, някакви извънземни да ни нападнат същото е!
    Това е мисленето!
    Трябва да даваш, а не само да вземаш!
    Wink
    cucko
    cucko
    Модератор
    Модератор

    Gemini
    Брой мнения : 658
    Регистриран : 18.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  nascko Пет Яну 20, 2012 4:43 pm

    cucko написа:
    nascko написа:bat.galin написа:
    Че с подобни "средства" ще стане така :
    "Риболовците" със сонарите ще свършат рибата от "пускане обратно" , ама в трюмчето.


    Напълно съгласен съм с теб Evil or Very Mad

    Те тук много зависи от риболовеца!
    Когато рибата сама си е дала живота това е справедлив улов(клъвнала е стръвтта,примамката),но когато й посегнеш без тя да е искала да си даде живота тогава е вид бракониерство(например търмъченето,мрежи,ток и т.н.)!
    И като заключение щом е по първия вариант никога и никой неможе да излови рибата!Все пак кръга се затваря от 10 риби ще се уловят примерно 5 бр. другите 5 ще хвърлят хайвер и ето ти развитие на рибното стопанство без поддръжка!Въпреки, че има риби които бракониерстват(например хищниците убиват други невинни риби),но това си е техния живот!

    Да си представим природните стихии, някакви извънземни да ни нападнат същото е!
    Това е мисленето!
    Трябва да даваш, а не само да вземаш!
    Wink
    Колега, с това направо ме уби: "Когато рибата сама си е дала живота това е справедлив улов" Краси върхара в действие ............. - Page 2 3369497852
    Не знаех досега че по този начин нещо се е закачало на куката, явно тези дето ги ловим всичките ги гони на СЕПУКО Краси върхара в действие ............. - Page 2 96558520
    nascko
    nascko
    стара кука
    стара кука

    Leo
    Брой мнения : 135
    Регистриран : 01.07.2010

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  maranzika Пет Яну 20, 2012 7:21 pm

    cucko написа:
    Когато рибата сама си е дала живота това е справедлив улов(клъвнала е стръвтта,примамката),но когато й посегнеш без тя да е искала да си даде живота тогава е вид бракониерство(например търмъченето,мрежи,ток и т.н.)!
    И като заключение щом е по първия вариант никога и никой неможе да излови рибата!Все пак кръга се затваря от 10 риби ще се уловят примерно 5 бр. другите 5 ще хвърлят хайвер и ето ти развитие на рибното стопанство без поддръжка!В
    Ако другите 5 са във зряла възраст и женски!
    С това горе ама хич не съм съгласен .Виждал съм го с очите си как група от рибари(40-50 човека) за 2-3 седмици ежедневен риболов е способна да изтребе драстично(поне 80%) популацията на даден вид риба в даден водоем.Не ме питай дали съм бил тогава от тия 40-50 човека щото няма да ти кажа! Краси върхара в действие ............. - Page 2 918584270
    Ааа,щях да забравя-годината беше 1990г.,а рибата беше бяла риба!И това никога никой не може да ми каже че не е така.
    Примери други искаш ли?Моста на Каранци-миналата зима там беше сеч на рибата.Защо сега ги няма рибарите там ,а са на Д.Оряховица и Драганово?Ами щото няма риба! Краси върхара в действие ............. - Page 2 790103366 Краси върхара в действие ............. - Page 2 790103366 Краси върхара в действие ............. - Page 2 790103366
    Баси и аз като пиша за това и откачам от нерви...отивам да си го изкарам на салатата... Very Happy
    maranzika
    maranzika
    Модератор
    Модератор

    Sagittarius
    Брой мнения : 2815
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  инспектора Пет Яну 20, 2012 7:37 pm

    Хареса ми , че отклонихте темата, щот нема нужда повече да се обръща внимание на този индивид.Краси върхара в действие ............. - Page 2 3351067482

    Така - Илиян е прав, относно масовото обезрибяване, особенно през зимата, инфо от днес - това което каза, масова сеч по реките, умишлено няма да спомена мястото и реката/а може би трябва/, да не отидат и други гладници, а се питам - и аз незнам кво се питам -май.....а му да е........а Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad.

    Ще се правят зарибявания и ред др. мероприятия, а бай Х...й, му дреме - ловял"каракуда с мустаци"Twisted Evil

    Нема хора, това е, нема!Evil or Very Mad
    инспектора
    инспектора
    стара кука
    стара кука

    Virgo
    Брой мнения : 2025
    Регистриран : 29.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  Светозар Върбанов Пет Яну 20, 2012 7:41 pm

    Никой който руши каквото и да било особено биологичното равновесие не заслужава да бъде коментиран ! Краси върхара в действие ............. - Page 2 3926719533
    Светозар Върбанов
    Светозар Върбанов
    стара кука
    стара кука

    Libra
    Брой мнения : 709
    Регистриран : 05.07.2011

    http://www.denelbg.com/main.php?content=distributor&dir=dist

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  cucko Пет Яну 20, 2012 8:12 pm

    Щом си го виждал ,да е минал контрола да им тръсне по един акт и щеше да видиш следващия път друго!
    Няма контрол няма опазване!
    Аз каква вина имам, че сульо и пульо си пълнят живарниците?
    Нима съм аз човекът да ги съдя?
    Щом имат билет да си носят отговорността!
    и пак казвам от къде сте сигурни колко бели,колко шарани,колко червеноперки има в даден водоем-случайно да прави някой ревизия?
    cucko
    cucko
    Модератор
    Модератор

    Gemini
    Брой мнения : 658
    Регистриран : 18.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  maranzika Пет Яну 20, 2012 10:10 pm

    Няма смисъл да продължаваме темата в същият дух....
    След 2-3 години ще разбереш колко риба има в БГ! Exclamation
    maranzika
    maranzika
    Модератор
    Модератор

    Sagittarius
    Брой мнения : 2815
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  cucko Пет Яну 20, 2012 10:25 pm

    Да си късам тогава билетчето, за да не преча на някого?
    Или да се направи допълнително такса излет (като на платено) Cool
    cucko
    cucko
    Модератор
    Модератор

    Gemini
    Брой мнения : 658
    Регистриран : 18.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  maranzika Пет Яну 20, 2012 10:37 pm

    Няма нужда...ама когато сонара покаже тва...
    Краси върхара в действие ............. - Page 2 406379_352324394797131_100000587208808_1303344_1440833428_n


    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    maranzika
    maranzika
    Модератор
    Модератор

    Sagittarius
    Брой мнения : 2815
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  cucko Пет Яну 20, 2012 10:43 pm

    Да му мислят производителите, дилърите и продавачите на такъми и оборудване! Wink
    45479
    cucko
    cucko
    Модератор
    Модератор

    Gemini
    Брой мнения : 658
    Регистриран : 18.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  sapuna Пет Яну 20, 2012 11:02 pm

    От цялата тема /после кореактуализация насоки/ осъзнавам,че Цуцик пак не е в час! Laughing
    sapuna
    sapuna
    BOSS
    BOSS

    Aries
    Брой мнения : 2030
    Регистриран : 14.08.2009

    https://ribargo.bulgarianforum.net

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  ninastefanina Съб Яну 21, 2012 11:34 am

    Аз лично не виждам лошо в клипа.Трима човека си взимат 7-8 риби,при положение,че същият ден за хванали към 30 и другите си плуват.
    Дразнещото е,че се бъзика че ги пуска,от там стана целият проблем.Всеки един от нас си взима риба,да не кажа че и някой взимат с кофи.
    Все пак сме хора,човека се извини,и на мен сте го казвали ,че има грешка-има и прошка..
    ninastefanina
    ninastefanina
    стара кука
    стара кука

    Aries
    Брой мнения : 691
    Регистриран : 01.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  maranzika Съб Яну 21, 2012 11:47 am

    ninastefanina написа:Трима човека си взимат 7-8 риби,
    Айде пак.... Very Happy Very Happy
    В лодката са двама...И тия риби са само на Върхаря...И са доста над разрешените от закона килограми,което автоматично го прави бракониер.... ExclamationДали ще мина в Търново през центъра с 70км./ч. или с 150 км. /ч. все съм нарушител и ще има последствия ако ме заловят.Та и той дали ще е взел 10кг. риба или 100кг. риба все си е бракониер...па ако ще и 1 тон да е пуснал преди това.... Evil or Very Mad
    maranzika
    maranzika
    Модератор
    Модератор

    Sagittarius
    Брой мнения : 2815
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  ninastefanina Съб Яну 21, 2012 11:50 am

    Ок,всеки си има право на мнение,не искам да споря с теб. Краси върхара в действие ............. - Page 2 3105260728
    ninastefanina
    ninastefanina
    стара кука
    стара кука

    Aries
    Брой мнения : 691
    Регистриран : 01.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  maranzika Съб Яну 21, 2012 12:47 pm

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 3503381121
    maranzika
    maranzika
    Модератор
    Модератор

    Sagittarius
    Брой мнения : 2815
    Регистриран : 16.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  ninastefanina Съб Яну 21, 2012 1:28 pm

    maranzika написа:Краси върхара в действие ............. - Page 2 3503381121
    Краси върхара в действие ............. - Page 2 3503381121 Краси върхара в действие ............. - Page 2 958776161
    ninastefanina
    ninastefanina
    стара кука
    стара кука

    Aries
    Брой мнения : 691
    Регистриран : 01.11.2010

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  cucko Съб Яну 21, 2012 2:03 pm

    Правете разлика между нарушител и бракониер Idea /коренно различни са/ Wink

    Едно е когато превишиш скоростта над допустимото= нарушител!
    А когато блъснеш и убеш на място дете= убиец(бракониер)!
    Cool
    cucko
    cucko
    Модератор
    Модератор

    Gemini
    Брой мнения : 658
    Регистриран : 18.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  cafe13 Съб Яну 21, 2012 2:08 pm

    испрочетох всички мнения по темата,и май нямам мнение по въпроса,ма стигнах до заключението,че многото гледане на "хоби-тв" и рибарски филми вреди на вашето здраве, Laughing.Аз лично само съм им чувал имената на тези двамата "кви бяха,че им забравих имената"и тва е всичко.Комерсиализма не влиза в разбиранията ми за риболова които ми е ХОБИ,а го практикувам защото изпитвам огромно удоволствие,което приравнявам с оргазма Winkи меланхолия спрямо заобикалящата ме природа.Никого не съдя за постъпките му,и никога няма да възприема някого за идол,човека си е човек,никой не е с нещо от мене,и нито аз съм с нещо повече от всеки един от вас.Тука сме се събрали хора с еднакво хоби,но по различен начин разбираме или може би осъзнаваме риболова,ми и по тази причина не ходя със всички ви за риба.
    п.п.Абе Илиане кво е това ЦСКА на аватара ти,дан се превежда Централен Съвет на Комитета на Аборигените бе Laughing Laughing LaughingСамо ЛЕВСКИ Краси върхара в действие ............. - Page 2 1820610194
    cafe13
    cafe13
    Модератор
    Модератор

    Leo
    Брой мнения : 682
    Регистриран : 15.08.2009

    Върнете се в началото Go down

    Краси върхара в действие ............. - Page 2 Empty Re: Краси върхара в действие .............

    Писане  Sponsored content


    Sponsored content


    Върнете се в началото Go down

    Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

    Върнете се в началото

    - Similar topics

     
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите